Εορταστική ήταν χθες η ατμόσφαιρα στην Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνης, όπου o στρατός, μαθητές Δημοτικών Σχολείων και η μπάντα της Δημοτικής Φιλαρμονικής έψαλαν τα κάλαντα.
![](http://rethnea.gr/wp-content/uploads/2022/12/1-42.jpg)
![](http://rethnea.gr/wp-content/uploads/2022/12/2-35.jpg)
![](http://rethnea.gr/wp-content/uploads/2022/12/4-19.jpg)
Η αντιπεριφερειάρχης Ρεθύμνης κα Μαρία Λιονή και το προσωπικό της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης υποδέχτηκαν τη χορωδία του 547 Α/ΜΤ.Π, τη Δημοτική Φιλαρμονική Ρεθύμνης, τους μαθητές του 1ου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου και του 3ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου και αντάλλαξαν ευχές για τα Χριστούγεννα και τη νέα χρονιά.