Την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 13:30 μέχρι το τέλος του ωραρίου, στην αίθουσα του Ειρηνοδικείου του Πρωτοδικείου Ρεθύμνου, θα πραγματοποιηθεί έκτακτη γενική συνέλευση του συλλόγου Δικαστικών Υπαλλήλων Ν. Ρεθύμνου, προκειμένου όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση του συλλόγου: «Να συζητηθούν τα εργασιακά προβλήματα του κλάδου μας και να αποφασίσουμε τα επόμενα βήματά μας, ενόψει και της 24ωρης πανελλαδικής απεργίας της 9/11/2022 που προκήρυξε η ΑΔΕΔΥ, με τη συμμετοχή και της ΟΔΥΕ.
Για τη μαζική συμμετοχή των συναδέλφων στη γενική συνέλευση, το Δ.Σ. του συλλόγου αποφάσισε ομόφωνα τη διακοπή των εργασιών σε όλες της Δικαστικές Υπηρεσίες του Ρεθύμνου, την Τετάρτη 2-11-2022 από τις 13:30 μέχρι το τέλος του ωραρίου».
Παρεμβάσεις σε παρτέρια και χώρους πρασίνου
Η υπηρεσία πρασίνου του Δήμου Ρεθύμνης, συνεχίζει την προσπάθειά της για την αναβάθμιση της αισθητικής των χώρων που φιλοξενούν δέντρα...