13 °C Rethymno, GR
06/12/2022

ΘΕΤΙΚΟ ΠΡΟΣΗΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΒΟΛΕΪ ΚΡΗΤΗΣ

Διπλή νίκη για το Αρκάδι, μονή για τον Ν.ΟΠΕΡ

Με απολογισμό 3 νίκες και 2 ήττες σε εφήβους και νεανίδες ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του διημέρου για τις ρεθεμνιώτικες ομάδες.
Ένα αγωνιστικό διήμερο που προσέφερε την πρώτη νίκη για τους εφήβους του Ν.ΟΠΕΡ (0-3 σετ εκτός έδρας τον ΟΦΗ) ενώ διπλή επικράτηση είχαμε και για το Αρκάδι που έδωσε τους πρώτους του αγώνες στο πρωτάθλημα στον β’ όμιλο των Νεανίδων κερδίζοντας πρώτα τον Αετό στα Χανιά με 0-3 σετ και έπειτα στο Ρέθυμνο το Ακρωτήρι με το ίδιο σκορ.
Αντίστοιχα, στον α’ όμιλο τα κορίτσια του Ν.ΟΠΕΡ έδωσαν ένα ματς από το οποίο γνώρισαν την ήττα στα Χανιά από τον Κύδωνα με 3-1 σετ.

Πρωτάθλημα Εφήβων
ΟΦΗ – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
Τα σετ: 07-25, 10-25, 08-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Σπιταδάκης): Βουτσάς Γι., Βουτσάς Γρ., Γαλλιάκης Α., Γεωργιάδης, Θυμιατζής, Μαραμένος, Μπασιάρας, Ξυδάκης, Γαλλιάκης Ι., Δαφέρμος, Λίτινας, Μπαρκάτσας, Ξανθάκης, Χάσικος.

Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ 0-3
Τα σετ: 32-34, 21-25, 23-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Σπιταδάκης): Βουτσάς Γι., Βουτσάς Γρ., Γαλλιάκης Α., Γεωργιάδης, Θυμιατζής, Μαραμένος, Μπασιάρας, Ξυδάκης, Γαλλιάκης Ι., Δαφέρμος, Λίτινας, Μπαρκάτσας, Ξανθάκης, Χάσικος.

Τα αποτελέσματα (4ης και 5ης αγωνιστικής)
4η αγωνιστική
ΟΦΗ – Ν. ΟΠΕΡ ….0-3
ΓΕΗ – ΣΦΠΧ ………3-0

5η αγωνιστική
ΣΦΠΧ – ΟΦΗ ……..3-0
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ ….0-3

Η βαθμολογία
Ομάδα ……Β. .Ν-Η ..Σετ
1. ΓΕΗ ………11 …4-0 …12-2
2. ΣΦΠΧ …….7 …2-2 ….8-7
3. Ν. ΟΠΕΡ ..3 …1-2 ….4-6
4. ΟΦΗ ……..0 …0-3 ….0-9

Πρωτάθλημα Νεανίδων (Α’ όμιλος)
Κύδων – Ν. ΟΠΕΡ 3-1
Τα σετ: 18-25, 25-21, 25-13, 25-18.
Ν. ΟΠΕΡ (Μπουρμπάκης – Τσαπάκης): Ανδρακάκου, Βογιατζή, Γρηγοριάδη, Κουταλά, Μπακοπούλου, Παλουτσάι, Παπαδοπετράκη, Ραπτάκη, Σταματέλου, Σταμνά, Φοβάκη, Χατζηκάκου.

Τα αποτελέσματα (5ης και 6ης αγωνιστικής)
5η αγωνιστική
Άνεμος – Ν. ΟΠΕΡ (αναβλήθηκε)
Σούδα – Κύδων ……..0-3

6η αγωνιστική
Σούδα – Άνεμος …….3-2
Κύδων – Ν. ΟΠΕΡ …3-1

Η βαθμολογία (Α’ Όμιλος)
Ομάδα ………Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. Κύδων ……..15 ….5-0 …..15-1
2. Ν. ΟΠΕΡ …..9 ….3-1 …..10-3
3. Σούδα ……….2 ….1-4 ……3-14
4. Άνεμος ………1 ….0-4 …..2-12

Πρωτάθλημα Νεανίδων (Β’ όμιλος)
Αετός – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
Τα σετ: 09-25, 08-25, 09-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μ. Αντωνάκης): Χατζηορφανού, Αραμπατζόγλου, Ξεκαλάκη, Βενιανάκη, Σταυρουλάκη, Τζάρι, Παπανίκου, Γαλανάκη, Μελισσουργού, Κυδωνάκη, Πλουσή.

ΟΚΑ Αρκάδι – Ακρωτήρι 3-0
Τα σετ: 25-22, 25-19, 25-15.
ΟΚΑ Αρκάδι (Μ. Αντωνάκης): Χατζηορφανού, Αραμπατζόγλου, Ξεκαλάκη, Βενιανάκη, Σταυρουλάκη, Τζάρι, Παπανίκου, Γαλανάκη, Μελισσουργού, Κυδωνάκη, Πλουσή.

Τα αποτελέσματα (5ης και 6ης αγωνιστικής)
5η αγωνιστική
ΣΦΠΧ – Ακρωτήρι ……..3-2
Αετός – ΟΚΑ Αρκάδι ….0-3

6η αγωνιστική
Αετός – ΣΦΠΧ ………….0-3
ΟΚΑ Αρκάδι – Ακρωτήρι …3-0

Η βαθμολογία (Β’ Όμιλος)
Ομάδα ………….Β. ..Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ …………..11 ….4-1 ….13-6
2. Ακρωτήρι ……..10 ….3-2 …11-7
3. ΟΚΑ Αρκάδι …..6 ….2-2 …..7-6
4. Αετός …………….0 ….0-3 ….0-9