Ολοταχώς για την έναρξη της φετινής αγωνιστικής περιόδου οδεύει ο Ερμής Ζωνιανών ο οποίος καθ’ όπως φαίνεται θα έχει ένα σχεδόν πλήρες ρόστερ. Κι αυτό γιατί, οι πράσινοι έφεραν στις τάξεις τους έναν ακόμη φέρελπι ποδοσφαιριστή, τον Νίκο Τσιντάρη.
Πρόκειται για έναν πολύ ψηλό στόπερ όπου πέρυσι αγωνιζόταν στη Δαμάστα και που πριν από λίγα 24ωρα είπε ένα μεγαλόπρεπο “ναι” προκειμένου να πάει στα Ζωνιανά και να υπογράψει αναζητώντας κάτι νέο.
Ο Νίκος Τσιντάρης έχει ύψος 1.90μ. και μπορεί να διαχειρίζεται τη μπάλα αρκετά καλά με τα πόδια. Από μικρός ξεχώρισε στην ακαδημία του Αθλόπολις όμως στην ΕΠΣΗ έπαιξε πριν από μόλις τρία χρόνια παίζοντας στους Νέους Αλμυρού. Το 2020-21 πρόλαβε (λόγω κορονοϊού) να παίξει στη Δαμάστα και στη Γ’ Εθνική ενώ για τον επόμενο ενάμισι χρόνο αγωνίστηκε στον Ηρόδοτο. Το τελευταίο εξάμηνο επέστρεψε στη Δαμάστα και αυτή είναι η πρώτη φορά που θα παίξει μακριά από το Ηράκλειο.
Είκοσι οι ποδοσφαιριστές του Ερμή
Για τον Ερμή, αυτή είναι η 10η μεταγραφή μετά τους, Γκελοσάνι, Αριστεινίδη, Βιτώρο, Λίτσκα, Κωστάκη, Τουρνάκη, Γιώργο Μαρ. Παρασύρη, Κεφαλούκο και μαζί με τους υπόλοιπους 10 ποδοσφαιριστές που παρέμειναν (Δερμιτζάκης, Ζάχος, Βεληβασάκης, Γεμιστός, Ρουμπάκης, Μπαμπουλάκης, Σκουτέλης, Χριστοδούλου, Ξηρός, Ζερβός Ν., Κουκούλης, Κασαπάκης), συμπλήρωσαν τους 20.
Την ερχόμενη Δευτέρα (31/7) ο Ερμής ξεκινάει επισήμως την φετινή του προετοιμασία και, δε μένει από το να δούμε αν θα γίνει κάποια άλλη μεγάλη μεταγραφή ή θα οδηγηθεί με παίκτες που θα απογειώνουν το σύνολο…