Για τον Αστέρα Ρεθύμνου, το γνωρίζαμε, το περιμέναμε… Η παρέα που έχει δημιουργηθεί, το καλό κλίμα που όλα αυτά τα χρόνια υφίσταται στην δυτική πλευρά της Σοχώρας, η καλή γνώση των ρόλων που έχει ο καθένας μέσα στην ομάδα, δεν μπορούν να αλλάξουν από τη μια στιγμή στην άλλη… Το κυανοκίτρινο σωματείο “ακουμπάει” σε παιδιά-παίκτες που έχουν περάσει τις εξετάσεις σε άλλες δυσκολότερες στιγμές και προφανώς εξεδήλωσε το ενδιαφέρον να τους κρατήσει για άλλη μια χρονιά κοντά του. Όλα αυτά βέβαια, με τη σύμφωνη γνώμη του προπονητή τους, Ηλία Ασπρομάτη.
Το σωματείο του Ρεθύμνου ανακοίνωσε πέντε έμπειρους ποδοσφαιριστές που ανανέωσαν και που, αναμφισβήτητα θα αποτελέσουν τη “ραχοκοκαλιά’ της ομάδας που θα πρωταγωνιστήσει και στο φετινό πρωτάθλημα.
“Ο ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου με χαρά ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με 5 ποδοσφαιριστές.
Μαζί μας και τη νέα σεζόν θα είναι οι, Ρότζεν Ιμπραχίμι, Δημήτρης Σιόρε, Κώστας Ασπρομάτης, Βαγγέλης Αντωνόπουλος και Γιώργος Βελονάκης.
Σας ευχόμαστε καλή ποδοσφαιρική σεζόν με υγεία, ομαδικές και προσωπικές επιτυχίες.”
Κατόπιν, ο επίσημος Αστέρας παρουσίασε τους ποδοσφαιριστές του, έναν προς έναν υπενθυμίζοντας τις αρετές τους αλλά και τί μπορούμε να προσδοκούμε από αυτούς…
Ρότζεν Ιμπραχίμι: Είναι από τους πλέον ταλαντούχους ποδοσφαιριστές στα Ρεθυμνιώτικα γήπεδα, αγωνιζόμενος σε όλες τις θέσεις της επίθεσης περιφερειακά του σέντερ φορ. Είναι γεννημένος το 1997 και εδώ και πάνω από μια δεκαετία προσφέρει ανελλιπώς τις υπηρεσίες του στην αγαπημένη μας ομάδα.
Δημήτρης Σιόρε: Αποτελεί το «μηχανάκι» στο κέντρο που θα ήθελε κάθε ομάδα να διαθέτει στο έμψυχο δυναμικό της. Και αυτός γέννημα-θρέμμα της οικογένειας του ΑΟΝ Αστέρα με πολύπλευρη και ιδιαιτέρως σημαντική προσφορά στην ομάδα μας και στην εξέλιξη της. Είναι γεννημένος το 1991 και τρέχει ακατάπαυστα… χωρίς να κουράζεται σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου.
Κώστας Ασπρομάτης: Ο γεννημένος το 1998 αμυντικός, είναι ένα ακόμη κομμάτι… από τα γεννοφάσκια του ΑΟΝ Αστέρα, θα αποτελεί και τη νέα σεζόν το αμυντικό βράχο (κεντρικός αμυντικός) της ομάδας μας στη νέα προσπάθεια της.
Βαγγέλης Αντωνόπουλος: Είναι ο γερόλυκος (γεννημένος το 1986) με τα μεγάλα πνευμόνια… στην αριστερή μας πλευρά, συνεχίζοντας να προσφέρει τις υπηρεσίες του για μία ακόμη σεζόν.
Γιώργος Βελονάκης: Τα λόγια είναι περιττά, μιας και έχει μαγνήτη… με τα αντίπαλα δίχτυα σαν δεινός σέντερ φορ που είναι. Ο γεννημένος το 1993 επιθετικός, θα αποτελέσει και τη νέα σεζόν ένα σημαντικό πυλώνα για την ομάδα μας.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΡΙΣΙΟΥ: Προκρίσεις και αποκλεισμοί
Για μόλις δύο εκατοστά του δευτερολέπτου έχασε το χάλκινο μετάλλιο ο Απόστολος Χρήστου στον τελικό των 100μ στο ύπτιο κάνοντας...