Το επίπεδο των μπαράζ είναι απαιτητικό. Οι παίκτες –τουλάχιστον ο βασικός κορμός- του Αστέρα δεν είναι λιγότερο ταλαντούχος από τις υπόλοιπες ομάδες. Χρειαζόταν όμως χρόνος για καλύτερη διαχείριση.
Έστω κι έτσι, ο Αστέρας έχει δυνατότητες να κάνει κάτι σαφώς καλύτερο στη συνέχεια των αγώνων αφού αυτή την Τετάρτη έχει ρεπό και στις τελευταίες δύο αγωνιστικές θα υποδεχθεί τον ΑΟ Τυμπακίου και τον Απόλλωνα Αγίου Ιωάννη στο Μελιδόνι.
Το ίδιο ματς με την Αγία Παρασκευή
Στα Μέγαρα εν προκειμένω, εμφανίστηκε δίχως τους Μυρθιανό, Νικηφόρο και Τουρνάκη. Εκτυλίχθηκε ωστόσο ένα ματς που τουλάχιστον όσο αφορά το σκορ, είχε την ίδια ροή με το προηγούμενο ματς στην Αγία Παρασκευή. Ο Αστέρας βρέθηκε πίσω στο σκορ από δύο… Κρητικούς, τον Στρατιδάκη που έκανε το 1-0 στο 20’ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σαχάλι και τον Κενδρισττάκη στο 37’ όταν με σουτ έκανε το 2-0 έπειτα από ασίστ του Καραγιάννη.
Πριν την ολοκλήρωση των α’ 45 λεπτών ο Κενδριστάκης έγραψε το 3-0 με σουτ έπειτα από απόκρουση του νεαρού Σγουρού σε σουτ του Ατματζίδη,.
Η επανάληψη ήταν για άλλη μία φορά μία ψυχοφθόρο διαδικασία για τους παίκτες του Περάματος από τη στιγμή που δεν μπορούσαν να βρουν το αντίδοτο. Βλέπετε, ο Στρατιδάκης στο 48’ έκανε το 4-0 και στο 55’ ο Καραγιάννης πέτυχε το 5-0.
Στο 78’ ο Φλέγκας έβγαλε τον Ατματζίδη απέναντι στον Σγουρό γράφοντας με πλασέ το 6-0 και το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Σαχάλι με σουτ στο 82’
Η διαιτησία: Νικόπουλος (Σάμου), Χλεμπογιάννης, Τσιπούρας (Φωκίδας)
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Δημήτρης Καλύκας): Πορανίδης, Δρυμούσης (33′ λ.τ. Καραγιάννης), Μανωλιάς (46′ Φουρνάρης), Φυσαράκης, Φλέγκας, Κενδριστάκης (79′ Πεκίνι), Χατζημελετιάδης (66′ Παικόπουλος), Στρατιδάκης, Ατματζίδης (79′ Φρυγανάς), Κωνσταντινίδης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Μιχάλης Βουράκης): Σγουρός, Μοσχονάς, Μεταξάκης (88΄ Βαρδιάμασης), Κουδουνάκης, Δροσάκης, Αντιασβίλι (88′ Παπαδάκης), Μούσκαϊ, Ρηγάκης Α. Σπανουδάκης (59’ Σπανουδάκης Μ.), Παπαγιαννάκης (62′ Χιωτάκης), Νύκταρης.
• Πριν την έναρξη του αγώνα έγινε η απονομή κυπέλλου στον πρωταθλητή της ομάδος του Βύζα από την ΕΠΣΔΑ.
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής
Βύζας Μεγάρων – Αστέρας Περάματος ….7-0
ΑΟ Τυμπακίου – Απόλλων Αγίου Ιωάννη ..2-1
Νίκη Σητείας – Αγία Παρασκευή …………..1-0
Ρεπό: Ελλάς Ποντίων
Η βαθμολογία
Ομάδα ……………..Βαθ. ..Ν-Ι-Η ..Γκολ
1. Ελλάς Ποντίων………..7 ….2-1-0 …5-1
-. ΑΟ Τυμπακίου ……….7 ….2-1-1 ….3-1
3. Βύζας Μεγάρων …….5 ….1-2-1 ….8-3
4. Αγία Παρασκευή …….4 ….1-2-1 …8-2
-. Απόλλων Αγ. Ιωάννη 4 …..1-1-1 …4-3
6. Αστέρας Περ. ………..3 …..1-0-3 …2-14
7. Νίκη Σητείας …………3 ….1-0-3 …1-5
Η επόμενη (5η) αγωνιστική
Τετάρτη (25/5)
Βύζας Μεγάρων – Νίκη Σητείας
Ελλάς Ποντίων – ΑΟ Τυμπακίου
Αγία Παρασκευή – Απόλλων Αγ. Ιωάννη
Ρεπό: Αστέρας Περάματος