Δύο φιλικούς αγώνες έχουμε για σήμερα Τετάρτη (31/8) που αφορούν 4 ρεθεμνιώτικες ομάδες. Ο πρώτος θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ Γάλλου “Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης” ανάμεσα στην Επισκοπή και τον Άρη Ρεθύμνου. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 17.00 με τον Ντάριλ Γουίλαρντ να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όσους ποδοσφαιριστές δεν αγωνίστηκαν κόντρα στον Γιούχτα. Ο δε Χρήστος Βασιλείου θα δει αγωνιζόμενους τους παίκτες του απέναντι σ’ έναν πολύ δυνατό αντίπαλο που βρίσκεται και δύο εβδομάδες πιο μπροστά σε προετοιμασία.
Η έτερη αναμέτρηση είναι αυτή στο Σπήλι ανάμεσα στον τοπικό ΑΟ και τον Ρεθυμνιακό. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 18.00 και τόσο ο Μπάμπης Παπαδάκης για την ομάδα του Αγίου Βασιλείου όσο και ο Νίκος Μαθιουδάκης για τον Ρεθυμνιακό θέλουν να δουν σε ποιά αγωνιστική κατάσταση βρίσκονται οι ποδοσφαιριστές τους μετά από δύο εβδομάδες προπονήσεων.
Με ποδόσφαιρο ξεκινούν οι Ολυμπιακοί Αγώνες
Όλα τα βλέματα των ανθρώπων στον πλανήτη γη θα είναι στραμμένα στην τελετή έναρξης του μεγαλύτερου αθλητικού γεγονότος της τελευταίας...