Να “σπάσουν” την αγωνιστική απραξία, λόγω της διακοπής, θέλησαν Ρεθυμνιακός και Δόξα Πλατανέ. Οι δύο ομάδες της Α’ κατηγορίας τοπικού έδωσαν έναν φιλικό αγώνα στο γήπεδο της Σοχώρας με τους κυανόλευκους του Ανδρέα Τσουπάκη να επικρατούν με 3-0.
Τσουπάκης για τον Ρεθυμνιακό και Παπαδάκης για τη Δόξα, χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους δίνοντάς τους χρόνο να “σπάσουν” το μονότονο των προπονήσεων. Τα συμπεράσματα που έβγαλαν ήταν χρήσιμα και αυτό που μένει, προφανέστατα είναι να ξεκινήσει το πρωτάθλημα για να έχουμε, επιτέλους, δράση.
Στο 13’ από μια ιδανική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θάνου Κώτσιου, είχαμε το 1-0 για τον Ρεθυμνιακό. Σχεδόν με την έναρξη της επανάληψης, στο 48’ κι έπειτα από όμορφη ομαδική προσπάθεια, ο Λευτέρης Λαζίδης από τα δεξιά με κοντινό πλάσε έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του τέρματος του Χνάρη. Στο 72′ ο Μιχάλης Μπερικάκης με έξυπνο πλασέ έγραψε το 3-0 στο 72’.
Προηγουμένως, στο 64’, ο Ρεθυμνιακός είχε δοκάρι όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μιχάλη Μπερικάκη από τα αριστερά, ο Αποστόλης Κλειδής με κεφαλιά σημάδεψε το κάθετο δοκάρι του Χνάρη.
Ο ΟΦ Αρμένων χορεύει…
Η διοίκηση του Ο.Φ.Αρμένων είναι ο σύλλογος που… ανοίγει τον χορό για το 2024. Ο ποδοσφαιρικός σύλλογος προσκαλεί τους φίλους του αλλά και τους φίλους του ποδοσφαίρου στο κέντρο “Α-Α” στους Αρμένους για την κοπή πίτας της ομάδας μας.
Η βραδιά θα ξεκινήσει από τις 21:00, ενώ η είσοδος είναι στα 20€ με πλήρες μενού.
Στο τραγούδι θα είναι οι Αλεξάκης και Μανωλιούδης, οι οποίοι θα αναλάβουν να ψυχαγωγήσουν τους παρευρισκομένους. Τηλέφωνο κρατήσεων: 6977587906.