Φωτιά εκδηλώθηκε πριν από λίγο και στο χωριό Καρέ του δήμου Ρεθύμνου,κοντά στον οικισμό Αμπελάκι. Η πυρκαγιά εκδηλώθηκε σε χορτολιβαδική έκταση. Στο σημείο έχουν σπεύσει πυροσβεστικές δυνάμεις επίγειες και εναέριες και επιχειρούν προκειμένου να περιορίσουν την πυρκαγιά.
Μελέτες ανάπτυξης των λιμανιών Πανόρμου, Μπαλίου και Σισσών
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η επίσκεψη του προέδρου του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Ρεθύμνου, κ. Βασίλειου Θεοδωράκη και της διευθύντριας του Ταμείου,...