Την 1η Έκθεση αποκλειστικά για την Ελλάδα -Τουρισμός, Πολιτισμός, Γαστρονομία- «Grekland Panorama», παρουσιάζουν σήμερα ο Σύλλογος Ξενοδόχων Νομού Ρεθύμνης και η εταιρεία North Events. Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί στις 18:30 στα γραφεία του Συλλόγου (Παπαναστασίου 3 – ΒΙΟ) και θα έχει ως αντικείμενο την επίσημη παρουσίαση της έκθεσης, που θα διοργανωθεί τον Φεβρουάριο του 2014 στην Στοκχόλμη, στη Σουηδία.
Σύμφωνα με το Σύλλογο Ξενοδόχων στόχος της παρουσίασης, η οποία απευθύνεται σε στελέχη και φορείς του τουριστικού και παραγωγικού κλάδου, είναι: «Η ανάλυση των ευκαιριών εξωστρέφειας και της δυναμικής που μπορεί να αξιοποιήσει η χώρα μας, στην πρώτη αυτή και μοναδική έκθεση για την Ελλάδα στο κέντρο της Σκανδιναβίας, στις 14-16/02/2014».
Το 1ο «Grekland Panorama» υποστηρίζουν μεγάλοι tour operators της Σκανδιναβίας, όπως οι Apollo Kuoni, TUI Fritidsresor, VING, Airtours και TEMA Resor, ενώ η διοργάνωση τελεί υπό την Αιγίδα του υπουργείου Τουρισμού και του ΕΟΤ, της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδόχων, του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδας, του Ελληνο-Σουηδικού Επιμελητηρίου, ενώ μεγάλοι χορηγοί και εκθέτες είναι οι TUI Fritidsresor, Apollo Kuoni, Airtours, Ving, Tema Resor, Sas – Scandinavian Airlines, & Fontana.
Η παρουσίαση της έκθεσης είναι διαθέσιμη στον ιστότοπο: http://www.panoramagreece.com/downloads/catalogue.pdf