Από μία νίκη μοιράστηκαν οι ρεθεμνιώτικες ομάδες στα τοπικά ντέρμπι των υποδομών της ΕΣΠΕΚ. Οι Κορασίδες του Νέου ΟΠΕΡ επικράτησαν με 0-3 σετ του Αρκαδίου και το προσπέρασαν στον βαθμολογικό πίνακα του Α’ ομίλου. Από την άλλη, οι Παμπαίδες του Αρκαδίου νίκησαν με 3-0 σετ τους αντίστοιχους του ΟΠΕΡ, πανηγυρίζοντας το πρώτο φετινό ροζ φύλλο.
Από κει και πέρα, εντός έδρας ήττα με 0-3 σετ γνώρισαν οι Γυναίκες του Αρκαδίου από την ΓΕ Ηρακλείου και έτσι δεν κατάφεραν να δώσουν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα. Τέλος και όσο αφορά το πρωτάθλημα Παγκορασίδων, ο Νέος ΟΠΕΡ νίκησε με 3-0 την Σούδα 2, ενώ το Αρκάδι 1 ηττήθηκε με 3-1 σετ από το Ακρωτήρι και το Αρκάδι 2 με 3-2 από τον Παγχανιακό 2.