Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Ιωάννα Μακρυδάκη του ΟΚΑ Αρκαδίου στην κατηγορία των 65 κιλών. Η Ρεθεμνιώτισσα αθλήτρια έλαβε την κορυφαία θέση μέσα από την λαμπρή συμμετοχή της στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων που διεξήχθη στον Πύργο Ηλείας.
Η επιτυχία της αυτή γίνεται ακόμη μεγαλύτερη από τη στιγμή που η εν λόγω αθλήτρια κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη πρόκριση στη Βαλκανιάδα με την εθνική μας ομάδα!
Πέμπτος ο Αποστολάκης
… Και δεν ήταν μόνον η Ιωάννα για τον ΟΚΑ Αρκάδι. Στους αγώνες έλαβε μέρος και ο Γιώργος Αποστολάκης ο ο οποίος κατετάγη 5ος στην κατηγορία των 80 κιλών. Ο εν λόγω αθλητής έχασε για λίγο την είσοδό του στο βάθρο παίρνοντας ωστόσο πολλά στοιχεία που θα τον βοηθήσουν στους επόμενους αγώνες.
Ν. Μπονατάκης: “Τα παιδιά ανταμείφθηκαν για τη σκληρή δουλειά τους”
Ο Ρεθεμνιώτης προπονητής Νίκος Μπονατάκης ένιωσε πολύ καλά βλέποντας τους αθλητές του να παίρνουν πολύ καλές θέσεις σ’ ένα τόσο σπουδαίο αθλητικό γεγονός. Ένα παραπάνω για το ότι θα έχει την ευκαιρία να δει τρεις αθλητές-τριες του αγωνιζόμενους με την εθνική ομάδα… “Μπορώ να πω ότι νιώθω ικανοποιημένος από τις επιτυχίες των παιδιών στη διοργάνωση, αλλά και από το γεγονός πως θα βάλουν τα «γαλανόλευκα» στο επικείμενο Βαλκανικό πρωτάθλημα.
Τα παιδιά αυτά ανταμείφθηκαν για τη σκληρή δουλειά που έκαναν, με την Ιωάννα Μακρυδάκη, τον Αντώνη Γαβαλά και τον Νίκο Μακριδάκη να ετοιμάζονται για τους Βαλκανικούς αγώνες. Τους αξίζουν πολλά μπράβο”.