Αγώνας δίχως ιδιαίτερη πίεση ήταν τελικά αυτός που πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Κολυμβητήριο Χανίων για τον ΝΟ Βουλιαγμένης. Η ομάδα της Αθήνας αποδείχθηκε απροσπέλαστο “κύμα” για τον ΝΟΡ ο οποίος άλλωστε δεν έτρεφε και κάποια πολύ μεγάλη απαίτηση γι’ αυτό το ματς.
Κοντολογίς, ο ΝΟΡ έχασε με 17-1 για τη 19η αγωνιστική με την Έμα Ράιτ να σημειώνει πέντε τέρματα για τον ΝΟΒ. Αντιθέτως, η ρεθεμνιώτικη ομάδα σημείωσε το μοναδικό της τέρμα με την Ντόιλ μειώνοντας προσωρινά σε 6-1.
Μετά από αυτή την ήττα, ο ΝΟΡ παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και ετοιμάζεται για το ματς με στον Άλιμο απέναντι στην τοπική ομάδα.
Τα 8λεπτα: 0-5, 1-4, 0-4, 0-4
Η διαιτησία: Καζούλης, Δασκαλάκης
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Οδ. Μπαριωτάκης): Πουλοπούλου, Λαμπαθάκη, Ντόιλ 1, Μαρία Φαρμάκη, Τσιουγκρή, Ζαφειράκη, Σάντσεζ, Στέλλα Λιμπιτάκη, Ελένη Φαρμάκη, Αννα Λιμπιτάκη, Ευαγ.Λιμπιτάκη.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καΐάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 3, Γιαννοπούλου 3, Κουρεμέτη, Τανκέεβα 2, Ράιτ 5, Στρατηδάκη 1, Ανδρεάδη, Μιμίδη, Αγγελίδη 1, Ε. Πάτρα, Μαρκατσέλη, Κρασσά 2.
Επιστροφή Ηλία Χνάρη στο Πέραμα
Τη μικρή διαδρομή, Μελιδόνι - Πέραμα θα κάνει ο Ηλίας Χνάρης. Ο έμπειρος αμυντικός μέσος επιστρέφει έναν χρόνο μετά, στον...