Έκθεση φωτογραφίας του Γιώργου Κατάκη,θα εγκαινιαστεί αύριο, Παρασκευή 31 Μαρτίου, στις 20:00 στο Σπίτι του Πολιτισμού,με οργανωτή τον Δήμο Ρεθύμνου-Τμήμα Πολιτισμού.
Ο Γιώργος Κατάκης μέσα από 50 φωτογραφίες που θα παρουσιάσει,καταγράφει την καθημερινότητα και τον μικρόκοσμο της πόλη μας και μας την επανασυστήνει με την δική του προσωπική οπτική
Η έκθεση θα διαρκέσει έως τις 30 Απριλίου με ωράριο λειτουργίας 10:00 -14:00 το πρωί και 18:00 -21:00 το απόγευμα.
Έφυγε από τη ζωή ο αρχαιολόγος Μιχάλης Ανδριανάκης
“Έφυγε” σήμερα από τη ζωή, ο γνωστός αρχαιολόγος, επίτιμος έφορος Αρχαιοτήτων, Μιχάλης Ανδριανάκης, σε ηλικία 74 ετών. Ο Μιχάλης Ανδριανάκης νοσηλευόταν με προβλήματα υγείας τις...