Δράση στην Α2 κατηγορία του εργασιακού πρωταθλήματος είχαμε στο διήμερο που πέρασε. Στους αγώνες που φιλοξενούνται στο γυμναστήριο του Πανεπιστημίου, ο Οιωνός/Φροντιστήριο Φωτεινάκης και η Πρωτοβάθμια, δίδαξαν για άλλη μία φορά πως παίζεται το μεθοδικό μπάσκετ. Οι πρώτοι πέρασαν από… εξετάσεις με συνοτπικές διαδικασίες τους Γιατρούς επικρατώντας με 55-21 ενώ οι δεύτεροι, έχοντας συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ κέρδισαν με 50-36 τα Bars Ρεθύμνου.
Αμφότερες οι ομάδες της Α2 κατηγορίας έχουν το απόλυτο με 5 αγώνες και 10 βαθμούς κατέχοντας την πρωτοκαθεδρία.
Τράπεζες, Πολυμήχανο και ΕΛ.ΑΣ. μετρούν έκαστοι από μία ήττα γεγονός που τους καθστά στη 2η θέση. Μάλιστα το γεγονός ότι οι Τράπεζες έχασαν από το Olympic/Delarte με 31-50 ίσως αλλάξει αργότερα τις βαθμολογικές ισορροπίες.
Καταπληκτικό ματς δε, είχαμε ανάμεσα στο Πολυμήχανο/Φάρμα Fresh και την ΕΛ.ΑΣ. αφού ο κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος 57-57 κι έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση με τους Αστυνομικούς να βρίσκουν τρόπο να κερδίσουν με 60-62 επιτυγχάνοντας την 4η νίκη τους στο πρωτάθλημα και αναγκάζοντας στην 1η την πολύπειρη ομάδα του Πολημήχανου.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα φ.α. της A2 κατηγορίας:
Πρωτοβάθμια – Bars Ρεθύμνου 50-36
Διαιτητές: Βλάσσης Κ, Μάλαμας Μ.
Δεκάλεπτα: 14-09, 11-07, 16-13, 09-07.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός Β.): Λιάκος Ν. 6, Ξανθάκης Ε. 5(1), Καβρουλάκης 4, Τσιντζη Ε., Κατσόγιαννος Α., Διαμαντης Π. 11, Ξενιτόπουλος Σ.2, Λεβεντάκης Δ., Ζεβρουδάκης Π. 11, Τσιμπούρης Κ., Παλτατσίδης Σ. 9(1), Φίτσιος Δ. 2.
BARS ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κεραμιανάκης Δ.): Περιπριράκης Ι. 3(1), Δημάκης Ι. 7, Ταταράκης Α., Βασιλείου Ρ., Χόμπης Ε. 7(1), Ματζουνέας Ε. 7(1), Σπαντιδάκης Μ. 8(1), Δοξαστάκης Ε., Γιακουμάκης Α. 9(1), Αντωνίου Α.
Δικηγόροι – Ραψωδία 65-68
Διαιτητές: Λελεδάκη Σ., Θεωδοράκης Ε.
Τα 10λεπτα: 11-19, 17-14, 12-20, 25-15.
ΔΣΡ “Χάρης Καλαϊτζάκης” (Μίχας Κ.): Αργυρόπουλος Α. 26(6), Τζανουδάκης Σ. 4, Μαραγκουδάκης Κ., Καλαϊτζάκης Α. 10, Σακελλαρίδης Δ. 2, Παναγιωτάκης Μ. 17(1), Παπαδάκης Ι. Ι., Προκοπάκης Η., Παπαδάκης Ι. Ε., Σαρτζετάκης Μ., Δαφέρμος Ε. 6(1).
ΡΑΨΩΔΙΑ (Ανταλής Α.): Χόμπης Γ. 4, Κριτσωταλάκης Μ. , Ζουμπεράκης Ν. 4, Romaneko V. 22(5), Ασβεστας Κ. , Χόμπης Β., Μιχελής Π. , Χειμωνάκης Ν., Bortnychuk I. 7(1), Καπετανάκης Ι. 6(2), Μπουτσιας Σ 19(1), Ξενάκης Ε. 6.
Πολυμήχανο/Pharmafresh – ΕΛ.ΑΣ 60-62 παρ. (57-57 καν.)
Διαιτητές: Πετράκης, Σταυρουλάκη.
Τα 10λεπτα: 17-18, 05-09, 08-11, 27-19, 03-05 παρ.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ/PHARMAFRESH (Παπαδοσηφάκης Σ., Βροντάκης Γ.): Μπενάκης Γ. 17(3), Παλαφούτης Σ. 3(1), Λιάκος Δ. 21(3), Ξηρας Μ. 13(1), Απανωμεριτάκης Χ., Χηνιαδης Φ., Σταυρουλάκης Γ., Σταυρουλάκης Γ., Reher B. , Βροντάκης Γ. 7(2), Φουσταλιεράκης Γ.
ΕΛ.ΑΣ (Δαμανάκης Κ.): Δαμανάκης Κ. 26(8), Κοτσίλης Α. 12(1), Καρυπίδης Α. 4, Κυριακάκης Κ. 12, Βαρδάκης Λ., Πατακός Ε. 1, Γαβαλάς Σ. , Μαλλιαρός Ν. 2, Μακαρδόνας Δ. 1, Βελονάκης Η. 4..
Οιωνός/Φροντιστήριο Φωτεινάκης – Γιατροί 55-21
Διαιτητές: Λελεδάκη, Βλάσσης
Τα 10λεπτα: 19-07, 19-09, 09-08, 13-02.
ΟΙΩΝΟΣ/ΦΡΟΝΤ. ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ (Αντουράκης): Δημητριάδης Ρ. , Δούζινας Γ. 7, Καλαϊτζάκης Μ. 11(3), Σταυρουλάκης Ν. 12, Γαλερός Σ. 9(1), Χριστουλάκης Χ. , Δούβρος Ν. 4(1), Σταυρουλάκης Π. 4, Σκούφογλου Γ. , Χριστοδούλου Λ. 6, Σταματάκης 2.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Λίτινας): Γιακουμάκης Γ. 4, Γιακουμάκης Μ. , Τζανάκης Γ. 5, Πελτέκης Α. , Σταυρουλάκης Θ. , Βαρούχας Μ. 2, Μαρίνος Γ. , Παυλιδάκης Σ. , Σιβαρόπουλος Α. , Καθαράκης Φ. 4, Σαμωνάκης Μ. 2, Ζαχαράκης Α. 4.
ΤΕΕ Ρεθύμνου – L Etoile Du Sud 33-38
Διαιτητές: Λελεδάκης, Μάλαμας
Τα 10λεπτα: 13-02,05-18, 09-08, 06-10.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Νικολάου Γ.): Καλογεράκης Γ. 7(1), Νικολάου Γ. 2, Χουστουλάκης Ε. 6, Λαζαράκης Η. 2, Σημαιωνίδης Κ. 4, Σπίτας Β. 10, Παλιεράκης Μ. , Παπαδόπουλος Χ. 2.
L ETOILE DU SUD (Παπιομύτογλου): Καθαράκης Β. 25, Μαυράκης Κ. 3, Ζουρμπάκης Σ. 7(1), Καλοείδας Α. , Παπαδάκης Ν. , Γαλλιός Ι. , Παυλιδάκης Γ. 3, Παπιομύτογλου Ζ.
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ. – Thnik Villa 49-48
Διαιτητές: Καθαράκης, Θεοδωράκης
Τα 10λεπτα: 19-08, 05-17, 12-14, 13-09.
Κ.Ρ.ΕΠΑΛ. (Τσαλμπούρης): Κόλκας Α. 2, Καραμήτρος Κ. 5(1), Ανδρεδάκης Σ. 9(1), Uglava G. 2, Κολοκάθης Π. 13(1), Μάνεσης Π. 3(1), Palucaj K. 15(3).
THINK VILLA (Παπαδάκης Μ.): Σαββοργινάκης Μ. 6(2), Παπαδάκης Μ. 11(2), Πολιουδάκης Σ. 12(2), Λαμπόβας Δ. , Πηγουνάκης Φ. 4, Καλογεράκης Ι. , Κουδουναράκης Λ. 8, Καμαρίτης Σ. 6(2), Κόκκινος Δ. 1.
Τράπεζες – Olympic/Delarte 31-50
Διαιτητές: Καθαράκης, Θεοδωράκης
Τα 10λεπτα: 04-12, 12-21, 04-09, 11-08.
ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μαυραγάκης): Ρωμανιουδάκης Χ. 3, Σωμαθιανός Ε. , Σγούρος Δ. 1, Μαρίνος Ι. 9, Φαγκρέζος Ι. , Μπαγιαρτάκης Γ. 5(1), Μουλίτσας Δ. 10, Προκοπάκης Α.
OLYMPIC/DELARTE (Φοβάκης.): Αρσενίδης Γ. 8, Παυλάκης Ι. 3(1), Πατέρας Ν. 8, Κατσαβίδης 15(1), Παρασύρης Κ. 7, Βασιλάκης Α. 4, Σαρτζετάκης Σ. , Κατσαντώνης Ι. 5.
Η Βαθμολογία
Ομάδα …………………………Β. ..Αγ. ..Πόντοι
1. Οιωνός/Φροντ. Φωτεινάκης ..10 ..5 ..241-134
2. Πρωτοβάθμια ………10 …5 ..244-186
3. Τράπεζες ………………9 …5 ..269-164
4. Πολυμήχανο/Pharma Fresh ..9 ..5 ..291-225
5. ΕΛ.ΑΣ ………………….9 …5 …258-200
6. Olympic/Delarte …..8 …5 …243-206
7. Ραψωδία ……………..8 …5 …256-269
8. ΤΕΕ Ρεθύμνου ……..7 …5 …220-234
9. Δικηγόροι ……………7 …5 …248-271
10. Κ.Ρ.ΕΠΑΛ ………….6 ..5 …221-269
11. Thingk Villa ……….6 …5 …226-248
12. L’ Etoile Du Sud …5 …5 …152-212
13. Γιατροί ………………5 ..5 …177-287
14. Bars Ρεθύμνου ……5 …5 …143-284
Η βαθμολογία της Α1
Ομάδα ………………Β. Αγ. ..Πόντοι
1. Klados Tours ………..8 …4 …282-210
2. Ελ. Επαγελματίες …8 …4 …250-229
3. Haagen Dazs BC …..7 …4 …205-196
4. Koumoi BC …………..6 …4 …274-247
5. Photo Εκφραση …….6 …4 …264-259
6. Arkadi B.C ……………6 …4 …233-230
7. Σπήλι BC………………6 …4 …256-255
8. Φοιτητές ……………..6 …4 …239-248
9. Χορευτές …………….5 …4 …199-214
10. Zgas.gr ………………5 …4 …219-237
11. Best Car BC ………..5 …4 …197-231
12. Πανεπιστήμιο …….4 …4 …200-262
Η επόμενη (5η) αγωνιστική της Α1 και η 6η αγωνιστική της Α2
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
15:00 (A2) L’ Etoile Du Sud – Κ.Ρ.ΕΠΑΛ.
17:00 (A2) Γιατροί – Δικηγόροι
19:00 (A1) Klados Tours – Πανεπιστήμιο
21:00 (A1) Zgas.gr – Ελ. Επαγγελματίες
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
13:00 (A2) Olympic/Delarte – Πρωτοβάθμια
15:00 (A1) Φοιτητές – Χορευτές
17:00 (A1) Haagen Dazs BC – Σπήλι BC
19:00 (A1) Arkadi BC – Photo Έκφραση
21:00 (A1) Koumoi BC – Best Car BC