Ολοκληρώθηκε από τα συνεργεία της Τεχνικής Υπηρεσίας Δ.Ρ και υπό το συντονισμό του αρμόδιου Αντιδημάρχου κ. Θωμά Κρεβετζάκη, η απομάκρυνση του περιπτέρου που βρίσκονταν στην οδό Πρεβελάκη.
Το επόμενο χρονικό διάστημα και στο πλαίσιο των εν εξελίξει εργασιών βελτίωσης βατότητας στη συγκεκριμένη οδό, θα γίνει η συνολική αποκατάσταση του πεζοδρομίου .
Επιπλέον, ο δήμος ενημερώνει ότι στον άμεσο προγραμματισμό της υπηρεσίας ,περιλαμβάνεται η καθαίρεση και απομάκρυνση τους περιπτέρου της οδού Ζυμβρακάκη (έναντι Σχολής Χωροφυλακής) καθώς και του περιπτέρου που βρίσκεται στη νότια πλευρά του Πάρκινγκ των 4 Μαρτύρων.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...