20 °C Rethymno, GR
07/10/2022

ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟΥ ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ Σ' ΕΝΑΝ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ

Με Ηρακλή στην Κηφισιά ο Ν.ΟΠΕΡ

Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 βόλεϊ σε άνδρες και γυναίκες έγινε στα γραφεία της ΕΟΠΕ και ο Ν.ΟΠΕΡ έμαθε τη σειρά με την οποία θα αντιμετωπίσει τους αντιπάλους του.
Η ρεθεμνιώτικη ομάδα των γυναικών ξεκινάει τις υποχρεώσεις της την Κυριακή στις 29 Οκτωβρίου αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας, στην Κηφισιά τον Ηρακλή.

Πρόκειται για ένα πολύ δυναμικό ξεκίνημα που φέρνει τις Ρεθεμνιώτισσες εξ αρχής να αγωνίζονται με το «μαχαίρι στα δόντια» υπό την έννοια ότι, έχουν πάθει και έχουν μάθει στο πρόσφατο παρελθόν και πλέον γνωρίζουν τις «κακοτοπιές» του πρωταθλήματος.
Είναι σαφέστατα πιο υποψιασμένες και θέλουν να αποδείξουν ότι η φετινή σεζόν θα είναι ξεχωριστή.

Το πρωτάθλημα είναι προγραμματισμένο να ολοκληρωθεί -εφόσον δεν προκύψει κάτι σοβαρό- στις 22 Απριλίου του 2023.

Το πρόγραμμα της Α’ ζώνης
1η αγωνιστική (29/10) – 12η (28/1/23)
Ηλιούπολη – Πετρούπολη
Απόλλων Π. – Ιωνικός
Μίλων – Αμπελόκηποι
Άρτεμις – Αστέρας Αγ. Δημητρίου
Ηρακλής Κηφισιάς – Ν. ΟΠΕΡ
Αργυρούπολη – Αγ. Παρασκευή

2η αγωνιστική (5/11) – 13η (4/2)
Αργυρούπολη – Ηλιούπολη
Πετρούπολη – Απόλλων Π.
Ιωνικός – Μίλων
Αμπελόκηποι – Άρτεμις
Αστέρας Αγ. Δημητρίου – Ηρακλής Κ.
Αγ. Παρασκευή – Ν. ΟΠΕΡ

3η αγωνιστική (12/11) – 14η (11/2)
Απόλλων Π. – Αργυρούπολη
Μίλων – Πετρούπολη
Άρτεμις – Ιωνικός
Ηρακλής Κ. – Αμπελόκηποι
Ν. ΟΠΕΡ – Αστέρας Αγ. Δημητρίου
Ηλιούπολη – Αγ. Παρασκευή

4η αγωνιστική (19/11) – 15η (18/2)
Αργυρούπολη – Μίλων
Ηλιούπολη – Απόλλων Π.
Πετρούπολη – Άρτεμις
Ιωνικός – Ηρακλής Κ.
Αμπελόκηποι – Ν. ΟΠΕΡ
Αγ. Παρασκευή – Αστέρας Αγ. Δημητρίου

5η αγωνιστική (26/11) – 16η (25/2)
Άρτεμις – Αργυρούπολη
Μίλων – Ηλιούπολη
Ηρακλής Κ. – Πετρούπολη
Ν. ΟΠΕΡ – Ιωνικός
Αστέρας Αγ. Δημητρίου – Αμπελόκηποι
Απόλλων Π. – Αγ. Παρασκευή

6η αγωνιστική (3/12) – 17η (4/3)
Αργυρούπολη – Ηρακλής Κ.
Ηλιούπολη – Άρτεμις
Απόλλων Π. – Μίλων
Πετρούπολη – Ν. ΟΠΕΡ
Ιωνικός – Αστέρας Αγ. Δημητρίου
Αγ. Παρασκευή – Αμπελόκηποι

7η αγωνιστική (10/12) – 18η (11/3)
Ν. ΟΠΕΡ – Αργυρούπολη
Ηρακλής Κ. – Ηλιούπολη
Άρτεμις – Απόλλων Π.
Αστέρας Αγ. Δημητρίου – Πετρούπολη
Αμπελόκηποι – Ιωνικός
Μίλων – Αγ. Παρασκευή

8η αγωνιστική (17/12) – 19η (25/3)
Αργυρούπολη – Αστέρας Αγ. Δημητρίου
Ηλιούπολη – Ν. ΟΠΕΡ
Απόλλων Π. – Ηρακλής Κ.
Μίλων – Άρτεμις
Πετρούπολη – Αμπελόκηποι
Αγ. Παρασκευή – Ιωνικός

9η αγωνιστική (7/1) – 20ή (1/4)
Αμπελόκηποι – Αργυρούπολη
Αστέρας Αγ. Δημητρίου – Ηλιούπολη
Ν. ΟΠΕΡ – Απόλλων Π.
Ηρακλής Κ. – Μίλων
Ιωνικός – Πετρούπολη
Άρτεμις – Αγ. Παρασκευή

10η αγωνιστική (14/1) – 21η (8/4)
Αργυρούπολη – Ιωνικός
Ηλιούπολη – Αμπελόκηποι
Απόλλων Π. – Αστέρας Αγ. Δημητρίου
Μίλων – Ν. ΟΠΕΡ
Άρτεμις – Ηρακλής Κ.
Αγ. Παρασκευή – Πετρούπολη

11η αγωνιστική (21/1) – 22η (22/4/23)
Πετρούπολη – Αργυρούπολη
Ιωνικός – Ηλιούπολη
Αμπελόκηποι – Απόλλων Π.
Αστέρας Αγ. Δημητρίου – Μίλων
Ν. ΟΠΕΡ – Άρτεμις
Ηρακλής Κ. – Αγ. Παρασκευή