Κλειστά είναι σήμερα τα σχολεία στους δήμους Ανωγείων και Αμαρίου λόγω του χιονιά. Παράλληλα, στο δήμο Αγίου Βασιλείου έκλεισε το γυμνάσιο Σπηλίου ,στο δήμο Μυλοποτάμου ανεστάλη η λειτουργία του γυμνασίου Κράνας, ενώ στο δήμο Ρεθύμνου κλειστό παραμένει το γυμνάσιο Ατσιποπούλου.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...