Φιλικό αγώνα ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Football League γυναικών που ξεκινάει στις 20 Νοεμβρίου θα δώσει ο ΑΟ Ρέας. Η αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί αυτή την Κυριακή στις 17.15 στο γήπεδο Μαρτινένγκο απέναντι στον Εργοτέλη.
Οι προπονητές, Νίκος Κυριακόπουλος και Αντώνης Πλατής θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν παίκτριες και σχήματα ενόψει της πολυαναμενόμενης εκκίνησης.
Πρώτο φιλικό για την γυναικεία Επισκοπή
Φιλικό όμως θα έχουμε και στην Επισκοπή για τη νεόδμητη γυναικεία ομάδα η οποία θα υποδεχθεί τον Ποσειδώνα Σούδα Χανίων στο γήπεδο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” αυτή την Κυριακή στις 15.00.
Την ομάδα προπονεί ο Παντελής Μπερικάκης. Ο ενθουσιασμός είναι εύγλωττος όσο και μεγάλος στις τάξεις των κοριτσιών της Επισκοπής που θα αγωνιστούν φέτος στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στον όμιλο Κρήτης.