Η παράσταση με τα συνεχόμενα sold out στην Αθήνα «Ο Άγνωστος Πρίγκιπας: Παύλος Σιδηρόπουλος» του Ανδρέα Ζαφείρη, που έχει επιστρέψει για 2η χρονιά, θα φιλοξενηθεί στο Θέατρο The Garage στο Ρέθυμνο για μια μοναδική παράσταση, την Πέμπτη 11 Απριλίου στις 21:00.
Η πιο εμβληματική μορφή της ελληνικής ροκ σκηνής συναντά την «Κ. Γώγου: Το γαμώτο που δεν έζησα» και τον «Ν. Άσιμο: Εγώ με τις ιδέες μου», ολοκληρώνοντας έναν κύκλο τριλογίας βιογραφικών παραστάσεων για τους «Αγίους των Εξαρχείων».
Ποιος ήταν πραγματικά ο Παύλος Σιδηρόπουλος, ο «Ασυμβίβαστος», ο «Δαίμονας Εαυτώ»; Ο γεμάτος ταλέντο και αυτοκαταστροφικός «Ασυμβίβαστος»; Ο «αιώνιος έφηβος», που ακόμη και σήμερα τα τραγούδια του συντροφεύουν τις νύχτες μας;
Η παράσταση αναλύει τον βίο και το έργο του, αναδεικνύοντας τον ταλαντούχο καλλιτέχνη που έκανε τη ζωή του κραυγή για την αγάπη. Ο δισέγγονος του Αλέξη Ζορμπά, θα μας μιλήσει, χωρίς λογοκρισία αυτή τη φορά, για τον «Δαίμονα Εαυτώ» τις σκιές μέσα του και γύρω του, που μετέτρεψε σε νότες και στίχους.
Μια συγκινητική παράσταση που αναδεικνύει τον πραγματικό άνθρωπο πίσω από τον μύθο του «Ασυμβίβαστου».
Συντελεστές
Κείμενο-Σκηνοθεσία: Ανδρέας Ζαφείρης
Β. Σκηνοθέτη: Έλενα Αϊβαλιώτου
Ερμηνεύει: Ο Θανάσης Πεθεριώτης
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Λουκόπουλος
Εισιτήρια: 10€ μειωμένο (Ανέργων – ΑΜΕΑ – φοιτητικό – Ατέλεια), 12€ κανονικό.
Τηλέφωνα κρατήσεων: 6987961485, 6974150386
Το The Garage, βρίσκεται στην οδό Δημοκρατίας 53 (απέναντι από το Μηχανολογικό).