29 °C Rethymno, GR
24/05/2022

ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Μπαίνουμε σε φάση πλέι οφ

Το εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ στο Ρέθυμνο κορυφώνεται καθώς έχουμε ήδη φτάσει στους αγώνες κατάταξης (πλέι οφ). Τόσο στην Α1 όσο και στους δύο ομίλους της Α2, οι αγώνες είχαν ξεχωριστό ενδιαφέρον, ένα παραπάνω σ’ αυτούς που έρχονται στο Σαββατοκύριακο που πλησιάζει.
Για την Α2 η Zgas.gr κέρδισε με μικρό σκορ την Κρεπαλ BC με 45-30 ενώ με μικρό σκορ κέρδισαν και οι Τράπεζες το Olympic/Delarte με 56-49.
Στον Α’ όμιλο είχαμε πολλά με λίγα ανάμεσα στις ομάδες που αγωνίστηκαν… Οιωνός/Ikones Χορευτές και Platanos Tours σημείωσαν νίκες με σκορ που έμοιασαν χαοτικά.
Αναλτικά τα ματς που πραγματοποιήθηκαν:

(A2-B) Κρεπάλ BC – Zgas.gr 30-45
Διαιτητές: Φλουρής Μ., Τεπερίδης Β.
Δεκάλεπτα: 10-14, 08-12, 05-09, 07-10.
ΚΡΕΠΑΛ BC (Καραμήτρος Κ.): Κόκλας Α., Ανδρεαδάκης Σ. 9, Uglava G. 1, Μάνεσης Π. 3(1), Τσαλμπούρης Γ. 2, Αδράμης Ν. 2, Κολοκαθης Π. 15(1).
ZGAS.GR (Ζουμπουλάκης Ν.): Περισγεράκης Ι., Ζουμπουλάκης Ν. 8(1), Μποτονάκης Σ. 17(1), Ζαφειράκης Ν. 2, Οικονομάκης Κ. 3(1), Μιχαλάκης Μ. 3(1), Ζαφειράκης Σ., Τριποδιανός Ε. 6, Ταταράκης Γ. 6.

(A2-Β) Πολυμήαχανο – L’Etoile Du Sud 20-0(α.α.)
(A2-Β) Think Villa – ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 0-20(α.α.)

(A2-Β) Olympic/Delarte – Τράπεζες 49-56
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Βλάσσης
Τα 10λεπτα: 13-05, 13-14, 08-20, 15-17.
OLYMPIC/DELARTE (Φοβάκης): Αποστολάκης Ν. 10(2), Παυλάκης Ι. , Φιλλιπάκης Ν. 2, Κατσαβίδης Α. 10, Σουπιώνας Χ. , Βασιλάκης Α. , Κατσαντώνης Ι. , Σαρτσετάκης Σ. 4, Αρσενίδης Γ. 18(1), Κατσαντώνης Γ. 5(1),
ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μαυραγάκης): Πιοτογιαννάκης Σ. 13(2), Σωμαθιανός Ε. 1, Μουλίτσας Δ. , Μαρίνος Ι. 10(2), Περαντωνάκης Γ. 11(2), Σγούρος Δ. 2, Οικονομάκης Ι. 13(3), Αργυρίου Α. 6, Μπαγιαρτάκης Γ.

(Α2-A) Χορευτές – ΤΕΕ Ρεθύμνου 77-36
Διαιτητές: Φλουρής Μ., Τεπερίδης Β.
Δεκάλεπτα: 18-07, 22-09, 20-09, 17-11.
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Τσόγκας Γ.): Καπαρός Ε. 26(6), Παππαδογιάννης Ν. 8, Μακεδάκης Β. 13(2), Τσόγκας Γ. 5(2), Κιοσσές Β. 3, Καλυβιανάκης Χ. 4, Σειραγάκης Β. 4, Λελεδάκης Ε. 2, Καζανης Γ. 8(1), Μεξης Ι. 4.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μαθιουδάκης Σ.): Νικολάου Γ. , Παπαδόπουλος Χ. 8(1), Μαθιουδάκης Σ. 10, Χουστουλάκης Ε. 15, Χρόνης Γ. Σφακιανάκης Κ. 3(1).

(A2-Α) Οιωνός/Ikones – Γιατροί 53-27
Διαιτητές: Λελεδάκης, Βλάσσης Κ.
Τα 10λεπτα: 08-06, 16-10, 17-07, 12-04.
ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ (Αντουράκης): Δημητριάδης Α. 5(1), Δουζινας Γ. 10, Καραογλάνης Χ. ,Αντονόπουλος Γ. 1, Γαλερός Σ. 3(1), Δούβρος Ν. 4, Σταυρουλάκης Π. 6, Μπαραδάκης Β. 14, Καλλιτσουνάκης Κ. 4, Σκούφογλου Γ. 6,
ΓΙΑΤΡΟΙ. (Ζαχαράκης): Βαρούχας Ε. , Τζανάκης Ι. 10(1), Ζαχαράκης Α. 2, Κανδυλάκης Ι. , Μπούτσιας Σ. 11(2), Σφακιανάκης Ε. 2, Σταυρουλάκης θ. , Καθαράκης Φ. , Βότζης Ι. 2, Σιβαρόπουλος Α. , Πελτέκης Α.

(A2-A) Platanos Tours – Billias BC 98-30
Διαιτητές: Λελεδάκη Σ., Βλάσσης Κ.
Τα 10λεπτα: 27-03, 24-11, 20-07, 27-09.
PLATANOS TOURS (Βουγγιουκαλάκης Μ.): Μαρίνος Ι. 4, Αγγελάκης Κ. 16, Ζουμπεράκης Ν. 14, Βουγγιουκαλάκης Μ., Μαλλιαρός Ν. 6, Παπαδάκης Ι. 37(5), Γαβράς Σ. 21(2).
BILLIAS B.C. (Σπαντιδάκης Μ.): Βασιλείου Ρ. 8(1), Πολιουδάκης Π., Περπυράκης Ι. , Σπαντιδάκης Μ. 17(5), Βαρδάκης Ε. 4, Χόμπης Ε. 1.

Τα παιγνίδια των πλέι οφ
Σάββατο 7 Μαϊου
18:00 (A1 Θέσεις 1-8) Koumoi BC – Πανεπιστήμιο
20:00 (A1 Θέσεις 1-8) Haagen Dazs – Photo Έκφραση

Κυριακή 8 Μαϊου
12:00 (A2 Θέσεις 1-8) Arcadi BC – Πολυμήχανο
14:00 (A2 θέσεις 1-8) Χορευτές – Olympic/Delare
18:00 (A1 Θέσεις 1-8) Σπήλι B.C. – Ελ. Επαγγελματίες
20:00 (A2 Θέσεις 1-8) Οιωνός/Ιkones – Τράπεζες

Δευτέρα 9 Μαϊου
20:30 (A1 Θέσεις 1-8) Klados Tours – Φοιτητές
22:00 (A2 Θέσεις 1-8) Platanos Tours – Zgas.gr