Νεκρός εντοπίστηκε σήμερα το πρωί ο 27 χρονος ψαροτουφεκάς στην παραλία “Αμμόλοφοι”στον Άγιο Παύλο στα νότια του Ρεθύμνου. Ο νεαρός ,Γάλλος στην υπηκοότητα βούτηξε στη θάλασσα για ψάρεμα χτες το μεσημέρι και στις οχτώ περίπου το βράδυ ανησύχησε η σύντροφος του καθώς δεν έχει αναδυθεί και ενημέρωσε αρχικα το ξενοδοχείο στο οποίο διέμεναν και στη συνέχεια τις λιμενικές αρχές. Πλωτά σκάφη και΄ανδρες του λιμενικού άρχισαν έρευνες που συνεχίστηκαν καθ’ όλη την διάρκεια της νύχτας .Το μόνο όμως που βρέθηκε χτες ήταν το ψαροτούφεκο του .Σήμερα το πρωί δύτες εντόπισαν σε βάθος 27 μέτρων και σε απόσταση 20 μέτρων από την ακτή τη σορό του άτυχου νεαρού . Τις επόμενες ώρες αναμένεται να διενεργηθεί νεκροψία νεκροτομή από τον ιατροδικαστή Κρήτης ενώ την προανάκριση της υπόθεσης διενεργει ο Λιμενικός Σταθμός Αγίας Γαλήνης.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...