Την τελευταία του πνοή στην άσφαλτο άφησε σήμερα το απόγευμα ένας μοτοσυκλετιστής στο Κάτω Βαρσαμόνερο στο δυτικό Ρέθυμνο . Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες ο 46 χρονος εκινείτο με τη μοτοσυκλέτα του από τα Φρατζεσκιανά Μετόχια προς το Βαρσαμόνερο όταν υπό αδιευκρίνιστες μέχρι στιγμής συνθήκες το δίκυκλο εξετράπη της πορείας του,ανετράπη και προσέκρουσε σε τοίχο.. Στο σημείο έφτασε άμεσα ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ ήταν όμως ήδη αργά για τον άντρα ο οποίος είχε χάσει τη ζωή του ενώ το Τμήμα Τροχαίας Ρεθύμνου ερευνά τα αίτια και τις συνθήκες κάτω από τις οποίες σημειώθηκε το ατύχημα.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...