Την ώρα που η φωτιά στα Σακτούρια είχε οριοθετηθεί, προέκυπτε νέα πύρινη εστία στο βουνό απέναντι από την Κρύα Βρύση! Οι άνεμοι που πνέουν είναι ισχυρότατοι, αγγίζοντας τα 12 μποφόρ! Το έργο των πυροσβεστών παραμένει δυσχερές.
Σε χαμηλά επίπεδα παραμένει η κτηματογράφηση στον νομό Ρεθύμνου
Και ενώ τα χρονικά περιθώρια στενεύουν, καθώς στις 30 Νοεμβρίου λήγει η παράταση που έχει δοθεί από το αρμόδιο υπουργείο...