Αναβαθμίζεται πλήρως ο ρόλος του Λευτέρη Κορνάρου στον ΓΣ Εργοτέλη. Ο Ρεθεμνιώτης τεχνικός που τα τελευταία χρόνια είχε το αξίωμα του α’ προπονητή στην Κ20 της Super League2 των Νέων έλαβε το χρίσμα του τεχνικού διευθυντή της Ακαδημίας.
Ο κόουτς από το Γαράζο θα παραμείνει λοιπόν για 4η σερί χρονιά σ έναν από τους μεγαλύτερους συλλόγους του νησιού έχοντας την πλήρη εποπτεία των παιδιών που βγάζει η ακαδημία. Η ανακοίνωση του Εργοτέλη έχει ως εξής:
“Ο ΓΣ Εργοτέλης ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με το Λευτέρη Κορνάρο, που αναλαμβάνει τη θέση του Τεχνικού Διευθυντή της Ακαδημίας του Συλλόγου.
Ο Λευτέρης Κορνάρος είναι κάτοχος διπλώματος UEFA A’ και απόφοιτος μεταπτυχιακών σπουδών στη Διοίκησης Αθλητισμού (Μsc Sport Management). Η πρώτη του ενασχόληση με την προπονητική στις αναπτυξιακές ηλικίες ξεκίνησε το 2009, στην ομάδα καταγωγής του (Τάλως Γαράζου,2009-2012).
Επίσης, έχει διατελέσει τεχνικός διευθυντής και προπονητής στις ακαδημίες του Ερμή Ζωνιανών (2012-2014), στην Ένωση Ατσιποπούλου – Πρινέ / ΑΕΚ FC Development Network (2014-18) καθώς και στον ΠΑΣΑ Ηρόδοτο (2018-19).
Παράλληλα, τη διετία 2012-14, υπήρξε άμεσος συνεργάτης του Μανόλη Σουτζή στον Ερμή Ζωνιανών (Γ’ και Δ’ Εθνική), ενώ επίσης έχει εργαστεί, ως πρώτος προπονητής, στην Α’ ΕΠΣΡ με την ομάδα της ΕΑΠ (2014-18). Το 2018-19 διετέλεσε προπονητής στη Κ19, της ΠΑΕ Ηρόδοτος, στο πρωτάθλημα της Superleague 2 Νέων. Από το 2019 έως και σήμερα βρίσκεται στην ΠΑΕ Εργοτέλης ως πρώτος προπονητής της ομάδας Κ20, έχοντας πέρασμα και ως βοηθός προπονητής στην πρώτη ομάδα (2019-2020).“
Για το μέγιστο ο ΝΟΡ στο ΟΑΚΑ
Στο μέσον του καλοκαιριού, οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του ΝΟΡ τίθενται σε πλήρη ετοιμότητα καθώς από χθες θα λάβουν...