Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ιατρικού Συλλόγου Ρεθύμνου,με ανακοίνωση του «καταδικάζει απερίφραστα το προς ψήφιση νομοσχέδιο για τη Β΄θμια υγεία(νόμος Γκάγκα) και καλεί όλα τα μέλη του σε μαζική δυναμική κινητοποίηση στο Παγκρήτιο συλλαλητήριο το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 01/12/2022 –ημέρα πανελλαδικής απεργίας- ώρα 12.00μμ στο Ηράκλειο στην πλατεία λιονταριών».
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...