Κατά τη διάρκεια της ημέρας τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να παίξουν στην παιδική χαρά, αλλά και σε μια πληθώρα από ζωάκια, τα οποία είχαν φέρει σε μια ειδική διαμορφωμένη φάρμα. Τα μέλη τραγούδησαν τα παραδοσιακά κρητικά κάλαντα.
Επίσης το τμήμα Νεολαίας ανακοίνωσε τους νικητές από τον φετινό διαγωνισμό της καλύτερης παιδικής ζωγραφιάς, όπου συμμετείχαν πάνω από 30 παιδιά. Οι τρεις ισάξιες νικήτριες ήταν οι: Αθηνά Κοκκινάκη, Άννα Τσουρδαλάκη και Ευαγγέλια Σταράκη.
Έφυγε από τη ζωή ο αρχαιολόγος Μιχάλης Ανδριανάκης
“Έφυγε” σήμερα από τη ζωή, ο γνωστός αρχαιολόγος, επίτιμος έφορος Αρχαιοτήτων, Μιχάλης Ανδριανάκης, σε ηλικία 74 ετών. Ο Μιχάλης Ανδριανάκης νοσηλευόταν με προβλήματα υγείας τις...