Φέτος τα Χριστούγεννα το όνειρο μικρών και μεγάλων έγινε πραγματικότητα στο μικρό, ζεστό και φιλικό χώρο της gallery 88, στην Παλιά Πόλη (Τσαγρή 10).
Οι μικροί φίλοι του Αϊ Βασίλη έζησαν το όνειρο των Χριστουγέννων στο εργαστήρι του Αϊ Βασίλη ζωγραφίζοντας, φτιάχνοντας μικρές κατασκευές και είδη δώρων. Έζησαν στιγμές δημιουργίας δίπλα στον Αϊ Βασίλη και τα ξωτικά του, ονειρεύτηκαν, τραγούδησαν, έπαιξαν, προγραμμάτισαν το ταξίδι του Αϊ Βασίλη πάνω στο άρμα του. Έφυγαν με ένα μεγάλο χαμόγελο παίρνοντας και κρατώντας σφικτά την εικόνα του Αϊ Βασίλη που ζεσταίνει τις καρδιές μικρών και μεγάλων κάθε Χριστούγεννα.
Εκ της Διεύθυνσης