18 °C Rethymno, GR
18/05/2022

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ Α1 ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

Οι Koumoi ορίζουν τη δική τους μοίρα

Οι εποχές που μεσουρανούσαν Haagen Dazs και Photo Έκφραση μπορεί να έχουν παρέλθει. Λέμε «μπορεί» γιατί ποτέ δεν ξέρει κανείς πως θα τα φέρει η μοίρα. Αμφότεροι ηττήθηκαν στο εργασιακό πρωταθλήμα μπάσκετ από το Klados Tours με 48-57 και από το Σπήλι BC που πια πρωταγωνιστεί με 60-69.
Αυτοί πάντως που φροντίζουν να φτιάχνουν τη μοίρα τους είναι οι Koumoi Rethymno που κέρδισαν εκ νέου, αυτη τη φορά του Ελεύθερους Επαγγελματίες με 47-74 και βρίσκονται δικαίως στην 1η θέση.
Παρακάτω βλέπετε όλα τα αποτελέσματα σε Α1, Α2 σε Α’ και Β’ όμιλο αντίστοιχα.

(A1) Best For – Best Car 52-60.
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Καθαράκης Β.. Τα10λεπτα: 08-12, 22-17, 15-06, 08-25.
BEST FOR (Σαββοργιαννάκης Μ.): Σαββοργιαννακής Μ. 9(3), Λαδάκης Α. , Παπαδάκης Θ. 2, Μακαρδονας Δ. , Σερσεμάς Δ. , Κυλαφης Φ. 10, Τσιχλής Λ. 19(5), Παναγιωτάκης Μ. 3(1), Σαββοργιαννάκης Β. 7(1), Βελονάκης Η. 2.
BEST CAR(Καληδονακης Ν.): Παπαδάκης Α. 13(3), Τσιλεδακης Λ. 9(1), Χατζηδάκης Ν. 12, Καταρτζής Κ. 2, Κλάδος Κ. 9(3), Κουντουδάκης Ε. 15.

(A1) Πανεπιστήμιο – Φοιτητές 69-75
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. , Καθάρακης Β.. Τα 10λεπτα:12-14, 13-17, 24-24, 20-20.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ., Μιχαλάκης Η.): Οικονομάκης Λ. 4, Καλλιγιάννης Μ. 1, Σακελλαρίδης Δ. , Λίτινας Δ. 4(1), Μιχαλάκης Γ. , Παπαδάκης Γ. 7, Χαιρέτης Γ. 4, Μπεμπής Σ. 7, Μιχαλάκης Η. , Χατζηδάκης Ε., Νταουντάκης Μ. 35(3), Ροδινός Ε. 7.
ΦΟΙΤΗΤΈΣ (Βλάσσης Κ.): Λεβέντης Θ. 2, Ψαρουδάκης Σ. 11(1), Σεγρεδάκης Ν. 14(3), Αντωνιάδης Κ. 6, Ματθαιουδάκης Λ. 15(2), Χατζηδάκης Ι. , Καριωτης Σ. 2, Δάσκαλος Μ. 9(1), Κουτουμπας Κ. 2, Σταματάκης Ε. , Βλάσσης Κ. , Πανέρης Γ. 14.

(A1) Ελ. Επαγγελματίες – Koumoi Rethymnoy 47-74.
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Καθαρακης Β. Τα 10λεπτα: 08-16, 09-21, 19-16, 11-21.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Μοσχάκης Κ. 2, Ανεζάκης Ε. 8(1), Γιαννούλης Δ. 2, Συριανόγλου Γ. , Αλυγιζάκης Ε. 8, Κατσαντώνης Ι. 13, Τσιχλάκης Μ. 10, Τσιμπισκάκης Ν. , Δρουδάκης Γ. 4, Αραμπατζόγλου Α..
KOUMOI RETHIMNOY BC (Καίσαρης Θ.): Μίχας Κ. 7(2), Λεωνιδάκης Χ. 4, Μαμαλάκης Σ. 3(1), Καφετζάκης Δ. 9(3), Σαπουντζής Γ. , Λεβάκης Μ. 12(2), Καίσαρης Θ. 20(3), Λιονάκης Μ. 19.

(A1) Haagen Dazs BC – Klados Tours 48-57
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Ε. , Κώτσου Ε.. Τα 10λεπτα: 17-16, 05-13, 14-11, 08-17.
HAAGEN DAZS BC(Γκογκιτσας Χ.): Πλεμμένος Θ. 7, Θερμιώτης Ι. 9, Ξενίδης Γ. 2, Καλαϊτζάκης Μ. 3, Βασιλείου Ε. 5(1), Τριχάκης Γ. 3, Χατζηδάκης Μ. 10, Κουγιουμτζής Γ. , Λαμπαρδάκης Μ. 9.
KLADOS TOURS(PETWAY B.): Βαρανάκης Ε. 5(1), Κλάδος Π. 4, Ορφανουδάκης Γ. 15, Πετρίδης Ι. , Πατέρας Ν. 5(1), Αντουράκης Μ. 4, Περδίκης Β. 6, Jovanovic B. 12(4), Ιερωνυμάκης Κ. 6.

(A1) Photo Έκφραση – Σπήλι B.C. 60-69
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Ε. , Κώτσου Ε.. Τα 10λεπτα: 15-19, 17-21, 13-17, 15-12.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Χριστινάκης Β. 16(5), Κιουρτσιδάκης Ν. , Τσαχάκης Ι. 7, Βασιλάκης Ε. , Μαραγκουδάκης Β. 2, Νύκταρης Κ. 8(2), Δολιανήτης Δ. 2, Νταλιάνης Α. , Σταυρουλάκης Α. 5(1), Παρασύρης Κ. , Κιαγιαδάκης Χ. 13, Κανλής Κ. 7(1).
ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.): Οικονομίδης Γ. 18(2), Παπαδογιαννάκης Γ. 3(1), Χρυσουλάκης Α. 23(1), Παπαδάκης Χ. 13(2), Παπαδάκης Γ. , Συντιχάκης Μ. , Πολιτάκης Ν. , Παπαδογιαννάκης Π. 2, Ζουμπεράκης Κ. 10.

Η βαθμολογία στην Α1
1. Koumoi BC ………14
2. Σπήλι ………………13
3. Klados Tours ……13
4. Haagen Dazs ……11
5. Photo Έκφραση .11
6. Φοιτητές …………10
7. Ελ. Επαγγελματίες 9
8. Best Car …………..8
9. Πανεπιστήμιο ….8
10. Best For …………7

 

(A2-Α)

Αρκάδι BC – Γιατροί 50-41
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Λελεδάκη Σ.. Τα 10λεπτα: 11-07, 17-13, 16-11, 06-10.
ARKADI BC (Σεγρεδάκης): Χριστοφορίδης Σ. 2, Δοξαστάκης Ε., Λιοδάκης Ν. 7, Θωμαδάκης Η. 6(2), Δαϊράτζης Ι. , Καρλάκης Ε. 2, Βουρβαχάκης Α. 13(1), Αγγελάκης Ι. 13, Αλεξανδράκης Π., Καλλιτσουνάκης Γ. 7.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Τζανάκης Γ.): Γιακουμάκης Ε. 2, Κανδυλάκης Ι., Μπούτσιας Σ. 9, Σφακιανάκης Μ. 4, Καθαράκης Φ. 5(1), Βαρούχας Μ., Τζανάκης Γ. 7, Σταυρουλάκης Α. , Πελτέκης Α., Ζαχαράκης Α., Βότζης Ι. 10(2), Μουτάφης Γ.

Οιωνός/Ιkones – Billias B.C. 75-28
Διαιτητές: Πετράκης, Ρασούλη. Τα 10λεπτα: 13-05, 24-02, 25-13, 13-08.
ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ (Αντουράκης): Δημητριάδης Α. 11(2), Δουζινας Γ. 14(2), Καραογλάνης Χ. 3(1), Αντονόπουλος Γ. 4, Γαλερός Σ. 9(1), Αλεβυζάκης Σ. 8, Δούβρος Ν. 1, Σταυρουλάκης Ν. 10(2), Σταυρουλάκης Π. 7(1), Μπαραδάκης Β. 6, Καλλιτσουνάκης Κ. 2.
BILLIAS B.C. (Δούκας): Ταταράκης Α. , Βασιλείου Ρ. 10(1), Γιακουμάκης Α. 3(1), Μαραγκουδάκης Κ. 1, Πολιουδάκης Π. , Περπυράκης Ι. , Σπαντιδάκης Μ. 5, Κεραμιανάκης Δ. 9(2), Βαρδάκης Ε.

Platanos Tours- ΧΟΡΕΥΤΕΣ 60-64
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης. Τα 10λεπτα: 14-15, 15-13, 14-13, 16-18.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης): Μαρίνος Ι. 16(4), Φωτάκης Σ. 19(2), Αγγελάκης Κ. 8, Ζουμπεράκης Ν. 8, Βουγιουκαλάκης Μ. , Βαρδάκης , Μαλλιαρός Ν. 4, Βελονάκης Γ. , Γαβράς Σ. 5(1).
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Λελεδάκης): Καπαρός Ε. 15(1), Παππαδογιάννης Ν. 9, Μακεδάκης Β. 20(3), Τσόγκας Γ. 2, Ρουμαντζης Ι. , Κιοσσές Β. 2, Καλυβιανάκης Χ. 2, Χρυσικός Δ. 12, Σειραγάκης Β. , Λελεδάκης Ε. , Καζανης Γ. 2.

Η βαθμολογία στην Α2 Α’
1. Χορευτές …………9
2. Αρκάδι BC ………9
3. ΤΕΕ Ρεθύμνου …9
4. ΟΙωνός/Ikones ..8
5. Platanos Tours ..7
6. Γιατροί …………..7
7. Billias BC ………..6
8. STS Parking ……0

 

(A2-B)

Think Villa – Κρεπαλ BC (εξ αναβολής) 51-31
Διαιτητές: Πετράκης, Ρασούλη. Τα 10λεπτα: 12-11, 12-05, 13-02, 14-13.
THINK VILLA (Χατζηκωνσταντίνου): Παραδεισανός Σ. 12, Χριστοφορίδης Α. 6(1), Πολιουδάκης Σ. 6(1), Καζίλας Δ. , Πηγουνάκης Φ. 12(2), Καλογεράκης Ι. 12, Κόκκινος Δ. , Κουνδουράκης Λ. 3.
ΚΡΕΠΑΛ BC (Uglava): Κόλκας Α. , Μάνεσης Π. 6(1), Ανδρεδάκης Σ. 2, Uglava G. 6, Καλατζάκης Ζ. 2, Κολοκάθης Π. 9, Ιωαννίδης Α. , Τσαμπούρης Γ. 6

L’ Etoile Du Sud – Olympic/Delarte 38-53
Διαιτητές: Λελεδάκης, Πετρόπουλος. Τα 10λεπτα: 08-15, 12-24, 11-05, 07-09.
L’ ETOILE DU SUD (Παπιομύτογλου Ζ.): Παπιομύτογλου Ζ. 2, Παυλιδάκης Γ. 10(1), Καθαράκης Β. 15, Τσουπάκης Σ. 4,νΓαλλιός Ι. 7(2).
OLYMPIC/DELARTE (Μακεδάκης, Φοβάκης): Παυλάκης Ι. 9(3), Αποστολάκης Ν. 14(2), Κατσαβίδης Α., Σαρτσετάκης Σ. 6, Κατσαντώνης Ι., Κατσαντώνης Γ. 2, Απσενίδης Γ. 18, Σουπιώνα Χ., Βασιλάκης Α., Σκουπουδάκης Μ. 2.

Η βαθμολογία στην Α2 Β’
1. Zgas …………………..8
2. Πολυμήχανο ………8
3. Olympic/Delarte …7
4. Κρεπαλ BC …………6
5. Τράπεζες ……………6
6. Πρωτοβάθμια …….6
7. L’ Etoile Du Sud …4
8. Think Villa …………4

 

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής στην Α1 και της 6ης στην Α2Β’
Σάββατο 9 Απριλίου
14:30 (Α2-B) Πρωτοβάθμια – Κρεπάλ BC
16:30 (A2-Β) L’ Etoile Du Sud – Think Villa
18:30 (A1) Φοιτητές – Κlados Tours
20:30 (A1) Best Car – Photo Έκφραση

Κυριακή 10 Απριλίου
11:00 (A2-B) Zgas.gr – Olympic/Delarte
13:00 (A2-Β) Τράπεζες – Πολυμήχανο
15:00 (A1) Koumoi Reth – Best For
17:00 (A1) ΣπήλιB.C. – Πανεπιστήμιο
19:00 (A1) Ελ. Επαγγελματίες – Haagen Dazs