13 °C Rethymno, GR
06/12/2022

ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΗ Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ 8Χ8

Οι «τέσσερις» μονομάχοι

Η β» φάση του εργασιακού πρωταθλήματος ανέδειξε τέσσερις μεγάλους νικητές κι αυτοί δεν είναι άλλοι από το Platanos Tours, τα.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί, τους Δικηγόρους και την Αστυνομία.
Η προημιτελική φάση στην ουσία δηλαδή είχε πολλές συγκινήσεις, για μία ακόμη φορά αρκετά γκολ αλλά και ομάδες που προσπάθησαν, έδωσαν ό,τι είχαν αλλά είναι αδύνατον να περάσουν όλες στην επόμενη φάση.
Το πιο σημαντικό ήταν ότι οι παλαίμαχοι το διασκέδασαν και προφανώς οι προκριθέντες περιμένουν να φτάσουν ως το τέλος.

Τα αποτελέσματα στην Β’ φάση:
Platanos Tours – Οικοδόμοι ……….4-1
Δικηγόροι – 547 Α.Μ Τ.Π ……………5-1
Εθνικός – Αστυνομία …………………0-2
Ροκαμπιλάδες – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί ..2-5

Τα φύλλα αγώνων:
Platanos Tours – Οικοδόμοι 4-1
PLATANOS TOURS: Velkov I., Δελήμπασης Χ., Δημούδης Γ., Ξυνομηλάκης Σ., Σκέρλος Λ., Hebaj F., Χόμπης Χ., Βουγιουκαλάκης Μ., και Ανυφαντάκης Ν.
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Αντωνάκης Γ., Βερτούδος Ν., Βερτούδος Π., Γαγάνης Ε., Γκιγκλάς Κ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Ν., Παλάσσης Σ., και Τσουκαλάς Ε.

Δικηγόροι – 547 Α.Μ Τ.Π 5-1
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μακρυποδάκης Ν., Σταρράς Σ., Πετροπουλάκος Σ., Γεωργαλής Φ., Κυραμαριός Μ., Σταρράς Γ., Τσικνάκης Ν., Αργυρόπουλος Α., Κουρμούλης Γ., Φανουργάκης Α., Παπαδάκης Χ., Παπαδάκης Ι..
547 Α.Μ Τ.Π: Αγγελάκης Γ., Αλεξανδρής Δ., Ψωφάκης Θ., Κουτούγιας Ι., Κουτσάκης Α., Μαρκόπουλος Ν., Παπαστεφανάκης Α., Τσιαντούλας Γ., Καλλιτσουνάκης Γ., Κουτσιούκης Δ..

Εθνικός – Αστυνομία 0-2
ΕΘΝΙΚΟΣ: Καραδάκης Α., Γκούτζος Ν., Δασκαλάκης Ν., Αλεξάκης Γ., Νικηφόρος Σ., Λυρώνης Γ., Τριποδιανός Α., Πατράκης Γ., Χνάρης Η., Δραμηλαράκης Μ., και Ρίστα Ε.
ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ: Φραγκούλης Γ., Κολυβάκης Ι., Γαμβρέλας Γ., Κυλάφης Φ., Βρουλιδάκης Α., Μήτσιου Σ., Μαθιουδάκης Ι., Ξερουδάκης Σ., Καράλης Γ., Μπουντούρης Γ., Καραπιδάκης Ε., Ευδόγλου Α..

Ροκαμπιλάδες – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί 2-5
ΡΟΚΑΜΠΗΛΑΔΕΣ: Βουρβαχάκης Ι., Bruci E., Δατσέρης Ν., Δρυγιαννάκης Ι.Α., Καλογεράκης Λ., Κουρνιανός Ι., Κυριακόπουλος Ν., Λεωνιδάκης Χ., Στεφανάκης Μ., Στεφανάκης Π., Τσουρλάκης Μ., Τσίχλης Γ., και Χατζηδάκης Μ.
Τ.Ε.Ε. Ρεθ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Κανακάκης Α., Μαθιουδάκης Σ., Παπαγιαννάκης Ε., Πασπαράκης Μ., Συμεωνίδης Κ., Φυρογένης Κ., Λαγουδάκης Γ., Όθωνας Μ., Κυδωνάκης Ρ., ΠελαντάκηςΑ., Δρουδάκης

Ημιτελική Φάση
Πέμπτη 2 Ιουνίου, 21.30
Γηπ. Μισιρίων: Platanos Tours – Τ.Ε.Ε. Ρεθ./Μηχανικοί
Γηπ. Μισιρίων: Δικηγόροι – Αστυνομία

Δευτέρα 6 Ιουνίου
Μικρός και μεγάλος τελικός