Για μία ακόμη χρονιά, αποδεικνύεται ότι η Super League1 δεν μπαίνει στη διαδικασία να “ιδρώσει το αυτί της” για το υπόλοιπο του ελληνικού ποδοσφαίρου και πως αυτό θα ζει ευοίωνες μέρες. Ομόφωνα χθες, οι ΠΑΕ ψήφισαν τη μη αλλαγή της προκήρυξης του πρωταθλήματος για την περίοδο 2022-23.
Το σύστημα διεξαγωγής δηλαδή παραμένει ως έχει, με τις πρώτες έξι ομάδες της κανονικής περιόδου να συνεχίζουν στα πλέι-οφ και τις υπόλοιπες οκτώ στα πλέι-άουτ.
Ο τελευταίος της κατάταξης υποβιβάζεται στη δεύτερη κατηγορία, ενώ ο προτελευταίος θα δίνει αγώνες μπαράζ με τον δεύτερο της Super League 2!
Εποχή Γκαγκάτση “Τζούνιορ” στην ΕΠΟ
Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει. Βλέπετε, το ποδόσφαιρο δεν παράγει μόνον ποδοσφαιριστές ή προπονητές αλλά και παράγοντες....