18 °C Rethymno, GR
20/05/2022

ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΤΟΥ ΟΚΑ ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΟΔΟΤΟ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΤΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΤΗΝ ΒΟΛΕΪ ΕΣΠΕΚ

Παράθυρο πρόκρισης για το Αρκάδι

Με τον έναν ημιτελικό να πραγματοποιείται, στο κλειστό της Νέας Αλικαρνασσού όπου το Αρκάδι πήρε ως λάφυρο ένα σημαντικό σετ, στην ήττα του από τον Ηρόδοτο με 3-1 και τον άλλο να αναβάλλεται ανάμεσα στον ΣΦΠ Χανίων και τον Ν.ΟΠΕΡ, πέρασε το διήμερο βόλεί ανδρών στην Κρήτη.
Αυτο το παιγνίδια πάντως, σε κάθε περίπτωση θα πραγματοποιηθεί ανήμερα της εθνικής επετείου (25/3, 19.00) για να μπορέσουν οι δύο αυτές ομάδες όπως και το άλλο ζευγάρι, να αναμετρηθούν εκ νέου δύο ημέρες αργότερα, την ερχόμενη Κυριακή.
Στο πρωτάθλημα των Παίδων, το ρεθεμνιώτικο ντέρμπι ήταν συγκλονιστικό, κρίθηκε στο τάι μπρέικ υπέρ του Ν.ΟΠΕΡ.
Με αυτή τη νίκη, οι κυανοκίτρινοι μπαίνουν ξεκάθαρα στο φάιναλ-4 έχοντας το αβαντάζ της έδρας στα ημιτελικά.

Πρωτάθλημα Ανδρών
Ηρόδοτος – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
Τα σετ: 25-20, 22-25, 25-17, 25-17.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Σταυρουλάκης – Αντωνάκης): Πετράκης, Λαγκουβάρδος, Θεοδωράκης, Ζουμπουλάκης, Βαλασσάκης, Αστρινάκης Δ., Ανδρεδάκης, Αστρινάκης Σ., Σπυριδάκης, Σμπιράκης, Σηφάκης.

1οι ημιτελικοί
Ηρόδοτος – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
Παρασκευή 25 Μαρτίου, 19.00
ΣΦΠΧ – Ν. ΟΠΕΡ

2οι ημιτελικοί
Κυριακή 27 Μαρτίου,
14.00: ΟΚΑ Αρκάδι – Ηρόδοτος
18.00: Ν. ΟΠΕΡ – ΣΦΠΧ

Πρωτάθλημα Παίδων
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠΧ 3-0
Τα σετ: 25-17, 25-18, 25-21.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Σταυρουλάκης – Αντωνάκης): Τζιράκης, Παπαδάκης, Δρουδάκης (λ), Δραμιτινός, Μαμαλάκης, Κουρεμέτης, Παρασκευόπουλος, Ανδρεδάκης, Μπαρκάτσας.

ΟΚΑ Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ 3-2
Τα σετ: 24-26, 22-25, 26-24, 25-23, 15-07.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Σταυρουλάκης – Αντωνάκης): Μαμαλάκης, Μπιστόλας, Δρουδάκης, Δραμιτινός, Σαμωνάκης, Παπαδάκης, Τζιράκης, Μπαρκάτσας, Παρασκευόπουλος, Ανδρεδάκης, Γιορταμάκης.
Ν. ΟΠΕΡ (Ν. Τσαπάκης): Θυμιατζής, Γεωργουλάκης, Γαλλιάκης Λ., Λίτινας, Ξυδάκης, Βουτσάς Γι., Βουτσάς Γρ., Γαλλιάκης Ι., Χάσικος.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
Αρκάδι – ΣΦΠΧ …..3-0
ΓΕΗ – Ν. ΟΠΕΡ …..2-3
ΓΕΙ – ΟΦΗ ………….3-0

Εξ αναβολής 2η αγωνιστικής
Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ 3-2

Η βαθμολογία
Ομάδα ……..Β. .Ν-Η ..Σετ
1. ΣΦΠΧ ……..18 …6-2 …20-9
2. Ν. ΟΠΕΡ …17 …6-2 …21-10
3. ΓΕΗ ………..17 …5-3 …19-9
4. Αρκάδι ……14 ….5-2 ..15-8
5. ΓΕΙ ………….3 ….2-5 …6-18
6. ΟΦΗ ……….0 …0-9 ….0-27

Πρωτάθλημα κορασίδων Α’ (Α’ Όμιλος)
Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα 0-3
Τα σετ: 08-25, 10-25, 08-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Ν. Τσαπάκης): Ραπτάκη, Παλουτσάι, Χατζηκάκου, Ζουλάκη, Σταματέλου, Βογιατζή, Ζέφι, Μιχαλοπούλου, Καραμιχάλη, Σταυρουλάκη, Τσούκα, Καραπιδάκη, Κυριακάκη.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής
Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα …..0-3
Κύδων – Αρκάδι ……..3-0
Άνεμος – Ακρωτήρι …1-3

Η βαθμολογία
Ομάδα ………Β. …Ν-Η ..Σετ
1. Κύδων ……….35 …12-0 ..36-5
2. Ακρωτήρι ….28 ….9-3 …30-12
3. ΣΦΠΧ ……….21 ….7-4 …26-12
4. Αρκάδι ……..13 ….4-5 ….16-21
5. Σούδα ……….11 ….4-8 ….13-26
6. Άνεμος ………9 …..3-7 ….11-22
7. Ν. ΟΠΕΡ ……0 ….0-11 …..1-31

Πρωτάθλημα Παμπαίδων
ΓΕΗ1 – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
Τα σετ: 26-24, 21-25, 25-19, 25-21.
ΟΚΑ Αρκάδι (Στέλιος Πετράκης): Δρουδάκης, Τσιράκης, Μαμαλάκης, Γιορταμάκης, Τσίγκας, Δραμιτινός, Κουρεμέτης, Λισίτσκα, Ζότο, Πιστόλας, Σαμωνάκης.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής
ΣΦΠΧ – ΓΕΗ2 …..3-0
ΓΕΗ1 – Αρκάδι ….3-1

Η βαθμολογία
Ομάδα ….Β. ..Ν-Η …Σετ
1. ΓΕΗ1 ……12 …4-0 …12-1
2. ΣΦΠΧ ….12 …4-1 …13-4
3. Αρκάδι ….3 …1-4 …..5-12
4. ΓΕΗ2 ……0 …0-4 ….0-12

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α’ (Α’ Όμιλος)
ΟΚΑ Αρκάδι – Άνεμος 3-1
Τα σετ: 25-13, 25-11, 21-25, 25-21.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Αντωνάκης – Σταυρουλάκης): Ξεκαλάκη, Αραμπατζόγλου, Αραμπατζόγλου Π., Κυδωνάκη, Μανδακάκη, Γαλανάκη, Σταυρουλάκη Στ, Σταυρουλάκη Μ., Παπαδάκη, Κανδυλάκη, Βαρότση.

Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ 3-0
Τα σετ: 25-19, 25-09, 25-16.
Ν. ΟΠΕΡ (Γ. Μενδρινός): Σταμνά, Μαυράκη, Μαρκογιαννάκη, Στυλιανουδάκη, Σαριδάκη, Δαμανάκη, Παρασκάκη, Κουτσουφλιανώτη, Αλυγιζάκη, Τζουρμπάκη, Τζαγκαράκη, Παλαφούτη, Σοφουλάκη.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
Αρκάδι – Άνεμος ……….3-1
Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ ..3-0
Σούδα – ΣΦΠΧ …………0-3
Ρεπό: Κύδων

Η βαθμολογία
Ομάδα ……..Β. …Ν-Η …Σετ
1. ΣΦΠΧ ………24 ….8-0 …24-3
2. Αρκάδι …….18 ….6-3 ….21-11
3. Ακρωτήρι …18 ….6-2 …18-7
4. Άνεμος …….17 …..6-3 ..20-12
5. Κύδων ………4 …..1-6 ….6-15
6. Ν. ΟΠΕΡ …..3 …..1-6 …4-18
7. Σούδα ……….0 ….0-7 ….1-21