28 °C Rethymno, GR
23/05/2022

Πασχαλινό τουρνουά: Το «Easter Cup 2022» ξεκινά από σήμερα Πέμπτη (28/4) /Όλο το πρόγραμμα

Με τους αγώνες που θα απασχολήσουν από σήμερα Πέμπτη(28/4) το μεσημέρι τους φίλους του ποδοσφαίρου σε επίπεδο ακαδημιών, ξεκινάει το «Rethymno Easter Cup 2022», το πασχαλινό τουρνουά που θα λάβει χώρα σε 5 διαφορετικά γήπεδα του δήμου Ρεθύμνου.

Περί τους 1000 νέους ποδοσφαιριστές από 6 ως 16 χρονών λαμβάνουν μέρος στο πιο πλούσιο από πλευράς συμμετοχών τουρνουά που διοργανώνει ο Ολυμπιακός Ρεθύμνου με τον Αστέρα Ρεθύμνου και με συνδιοργανωτές την Περιφέρεια Κρήτης και τον δήμο Ρεθύμνου.

Δεκαέξι ομάδες από την Κρήτη αλλά και από τον Πειραιά, αγωνίζονται και λαμβάνουν σπάνιες εμπειρίες.

Στα γήπεδα της Σοχώρας, των Μισιρίων, των «Γυπαετών», των Αρμένων και του «Καλογεράκη» , για τρεις μέρες Πέμπτη 28/4, Παρασκευή 29/4 και Σάββατο 30/4) οι νεαροί ποδοσφαιριστές θα δώσουν πάρα πολλούς αγώνες.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η μέρα– Πέμπτη 28 Απριλίου
15:00 (Αρμένων) Αστέρας Ρεθύμνου Κ15 – Ολυμπιακός (Κ16 Β Όμιλος)
15:00 (Γηπ. Γυπαετών) Ρέντη Κ13 – Candia (Κ14 Α Όμιλος)
15:00 (Σοχώρας) Ρέντη Κ12 – Μοίρες (Κ12 Α Όμιλος)
15:00 (Σοχώρας) ΠΟΑ Κ12 – Επισκοπή (Κ12 Α Όμιλος)
15:00 (Καλογεράκη) Εργοτέλης – Άρης Ρεθύμνου (Κ10 Β Όμιλος)
16:30 (Αρμένων) Ρέντη Κ15 – Άρης Ρεθύμνου (Κ16 Β Όμιλος)
16:30 (Γηπ. Γυπαετών) Αναγέννηση Ιεράπετρας – ΑΟΤ (Κ14 Γ Όμιλος)
16:30 (Σοχώρας) Εργοτέλης – ΑΟΤ (Κ12 Β Όμιλος)
16:30 (Σοχώρας) Αστέρας Ρεθύμνου Κ12 – Ολυμπιακός Χανίων (Κ12 Β Όμιλος)
16:30 (Καλογεράκη) Ολυμπιακός Χανίων – Λίντο (Κ10 Α Όμιλος)
17:00 (Καλογεράκη) Μοίρες – Επισκοπή (Κ8)
18:00 (Αρμένων) Ρέντη Κ16 – Λίντο Κ16 (Α Όμιλος)
18:00 (Γηπ. Γυπαετών) Αθλόπολις – Ολυμπιακός Χανίων (Κ14 Δ Όμιλος)
18:00 (Σοχώρας) Λίντο – Φαιστός Κ11 (Α Όμιλος)
18:00 (Σοχώρας) Ολυμπιακός Ρεθύμνου – Candia (Κ11 Α Όμιλος)
18:00 (Καλογεράκη) Επισκοπή – Ολυμπιακός Ρεθύμνου (Κ10 Β Όμιλος)
18:00 (Καλογεράκη) Άρης Ρεθύμνου – Ολυμπιακός Ρεθύμνου (Κ8)
19:00 (Καλογεράκη) Αστέρας Ρεθύμνου Κ8Α – Αστέρας Ρεθύμνου Κ8Β (K8)
19:30 (Αρμένων) Αστέρας Ρεθύμνου Κ16 – Αναγέννηση Ιεράπετρας (Κ16 Α Όμιλος)
19:30 (Γηπ. Γυπαετών) Εργοτέλης – Ολυμπιακός Σητείας (Κ14 Β Όμιλος)
19:30 (Σοχώρας) ΠΟΑ Κ11 – Άρης Ρεθύμνου (Κ11 Β Όμιλος)
19:30 (Σοχώρας) Αθλόπολις – Αστέρας Ρεθύμνου Κ11 (Κ11 Β Όμιλος)
19:30 (Καλογεράκη) Αστέρας Ρεθύμνου – Μοίρες (Κ10 Α Όμιλος)

2η μέρα– Παρασκευή 29 Απριλίου

9:00 (Αρμένων) Αστέρας Ρεθύμνου Κ15 – Άρης Ρεθύμνου (Κ16 Β Όμιλος)
9:00 (Γηπ. Γυπαετών) Αστέρας Ρεθύμνου – Ρέντη Κ13 (Κ14 Α Όμιλος)
9:00 Μισίρια Ολυμπιακός Ρεθύμνου – Ολυμπιακός Σητείας (Κ14 Β Όμιλος)
9:00 (Σοχώρας) Μοίρες – Επισκοπή (Κ12 Α Όμιλος)
9:00 (Σοχώρας) ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – Αστέρας Ρεθύμνου Κ12 (Κ12 Β Όμιλος)
9:00 (Καλογεράκη) Επισκοπή – Άρης Ρεθύμνο (Κ10 Β Όμιλος)
10:00 (Καλογεράκη) Επισκοπή – Ολυμπιακός Ρεθύμνου Κ8
10:30 (Αρμένων) Αστέρας Ρεθύμνου Κ16 – Λίντο (Κ16 Α Όμιλος)
10:30 (Γηπ. Γυπαετών) Αστέρας Ρεθύμνου – Candia Κ14 Α’ Όμιλος
10:30 Μισίρια Ολυμπιακός Ρεθύμνου – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Κ14 Β Όμιλος)
10:30 (Σοχώρας) Ρέντη Κ12 – ΠΟΑ Κ12 (Κ12 Α Όμιλος)
10:30 (Σοχώρας) ΑΟΤ – Ολυμπιακός Χανίων (Κ12 Β Όμιλος)
10:30 (Καλογεράκη) Ολυμπιακός Ρεθύμνου – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Κ10 B Όμιλος)
11:00 (Καλογεράκη) Αστέρας Ρεθύμνου Κ8Α – Μοίρες (Κ8)
12:00 (Αρμένων) Ρέντη Κ16 – Αναγέννηση Ιεράπετρας (Κ16 Α Όμιλος)
12:00 (Γηπ. Γυπαετών) Επισκοπή – ΑΟΤ (Κ14 Γ Όμιλος)
12:00 Μισίρια Άρης Ρεθύμνου – Αθλόπολις (Κ14 Δ Όμιλος)
12:00 (Σοχώρας) Φαιστός – Candia Κ11 (Α Όμιλος)
12:00 (Σοχώρας) Αθλόπολις – ΠΟΑ Κ11 (Κ11 Β Όμιλος)
12:00 (Καλογεράκη) Μοίρες – Λίντο (Κ10 Α Όμιλος)
12:00 (Καλογεράκη) Άρης Ρεθύμνου – Αστέρας Ρεθύμνου Κ8Β (Κ8)
13:30 (Αρμένων) Ρέντη Κ15 – Ολυμπιακός Ρεθύμνου (Κ16 Β Όμιλος)
13:30 (Γηπ. Γυπαετών) Επισκοπή – Αναγέννηση Ιεράπετρας (Κ14 Γ Όμιλος)
13:30 (Μισίρια) Άρης Ρεθύμνου – Ολυμπιακός Χανίων (Κ14 Δ Όμιλος)
13:30 (Σοχώρας) Λίντο – Ολυμπιακός Ρεθύμνου Κ11 Α Όμιλος
13:30 (Σοχώρας) Άρης Ρεθύμνου – Αστέρας Ρεθύμνου Κ11 (Κ11 Β Όμιλος)
13:30 (Καλογεράκη) Αστέρας Ρεθύμνου – Ολυμπιακός Χανίων (Κ10 Α Όμιλος)
15:00 (Αρμένων) Άρης Ρεθύμνου – Ολυμπιακός Ρεθύμνου (Κ16 Β Όμιλος)
15:00 (Γηπ. Γυπαετών) 3ος Α Ομίλου – 3ος Β Ομίλου (Κ14 ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ BRONZE CUP)
15:00 (Σοχώρας) ΠΟΑ Κ12 – Μοίρες (Κ12 Α Όμιλος)
15:00 (Σοχώρας) ΑΟΤ – Αστέρας Ρεθύμνου Κ12 (Κ12 Β Όμιλος)
15:00 (Καλογεράκη) Ολυμπιακός Ρεθύμνου – Άρης Ρεθύμνου (Κ10 Β Όμιλος)
16:30 (Αρμένων) Αστέρας Ρεθύμνου Κ16 – Ρέντη Κ16 (Κ16 Α Όμιλος)
16:30 (Γηπ. Γυπαετών) 2ος Α Ομίλου – 2ος Β Ομίλου (Κ14 ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ BRONZE CUP)
16:30 (Σοχώρας) Ρέντη Κ12 – Επισκοπή (K12 Α Όμιλος)
16:30 (Σοχώρας) ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – Ολυμπιακός Χανίων K12 Β Όμιλος)
16:30 (Καλογεράκη) ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – Επισκοπή (K10 Β Όμιλος)
17:00 (Καλογεράκη) Αστέρας Ρεθύμνου Κ8Α – Επισκοπή (Κ8)
18:00 (Αρμένων) Αναγέννηση Ιεράπετρας – Λίντο (Κ16 Α Όμιλος)
18:00 ((Γηπ. Γυπαετών)) 3ος Γ Ομίλου – 3ος Δ Ομίλου Κ14 (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ BRONZE CUP)
18:00 Μισίρια 2ος Γ Ομίλου – 2ος Δ Ομίλου Κ14–ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ SILVER CUP
18:00 (Σοχώρας) Φαιστός – Ολυμπιακός Ρεθύμνου (Κ12 Α Όμιλος)
18:00 (Σοχώρας) Άρης Ρεθύμνου – Αθλόπολις (Κ12 Β Όμιλος)
18:00 (Καλογεράκη) Ολυμπιακός Χανίων – Μοίρες (Κ10 Α Όμιλος)
18:00 (Καλογεράκη) Αστέρας Ρεθύμνου Κ8Β – Ολυμπιακός Ρεθύμνου (Κ8)
19:00 (Καλογεράκη) Μοίρες – Άρης Ρεθύμνου (Κ8)
19:30 (Αρμένων) Ρέντη Κ15 – Αστέρας Ρεθύμνου (Κ15 Β Όμιλος)
19:30 (Γηπ. Γυπαετών) 1ος Γ Ομίλου – 1ος Δ Ομίλου (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ GOLDEN CUP)
19:30 Μισίρια 1ος Α Ομίλου – 1ος Β Ομίλου (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ GOLDEN CUP)
19:30 (Σοχώρας) Λίντο – Candia (Α Όμιλος)
19:30 (Σοχώρας) ΠΟΑ Κ11 – Αστέρας Ρεθύμνου (Κ11 Β Όμιλος)
19:30 (Καλογεράκη) Αστέρας Ρεθύμνου – Λίντο (Α Όμιλος)

3η μέρα– Σάββατο 30 Απριλίου
9:00 (Αρμένων) 4ος Α Ομίλου – 4ος Β Ομίλου (3η Θέση ΚΥΠΕΛΟΥ)
9:00 (Μισίρια) Ηττημένος 3ος ΑΒ – Ηττημένος 3ος ΓΔ (3η Θέση BRONZE CUP)
9:00 (Σοχώρας) 4ος Α Ομίλου – 4ος Β Ομίλου 3η (Θέση BRONZE CUP)
9:00 (Σοχώρας) 4ος Α Ομίλου – 4ος Β Ομίλου (3η Θέση ΚΥΠΕΛΟΥ)
9:00 (Καλογεράκη) 4ος Α Ομίλου – 4ος Β Ομίλου (3η Θέση ΚΥΠΕΛΟΥ)
10:00 (Καλογεράκη) Ολυμπιακός Ρεθύμνου – Μοίρες (Κ8)
10:00 (Γηπ. Γυπαετών) Νικητής 3ος ΑΒ – Νικητής 3ος ΓΔ (1η Θέση BRONZE CUP)
10:30 (Αρμένων) 3ος Α Ομίλου – 3ος Β Ομίλου (1η Θέση ΚΥΠΕΛΟΥ)
10:30 (Μισίρια) Ηττημένος 2ος ΑΒ – Ηττημένος 2ος ΓΔ (3η Θέση SILVER CUP)
10:30 (Σοχώρας) 3ος Α Ομίλου – 3ος Β Ομίλου (1η Θέση SILVER)
10:30 (Σοχώρας) 3ος Α Ομίλου – 3ος Β Ομίλου (1η Θέση SILVER)
10:30 (Καλογεράκη) 3ος Α Ομίλου – 3ος Β Ομίλου (1η Θέση SILVER)
11:00 (Καλογεράκη) Άρης Ρεθύμνου – Επισκοπή (Κ8)
11:30 (Γηπ. Γυπαετών) Νικητής 2ος ΑΒ – Νικητής 2ος ΓΔ (1η Θέση SILVER CUP)
12:00 (Αρμένων) 2ος Α Ομίλου – 2ος Β Ομίλου (3η Θέση GOLDEN CUP)
12:00 (Μισίρια) Ηττημένος 1ος ΑΒ – Ηττημένος 1ος ΓΔ (3η Θέση GOLDEN CUP)
12:00 (Σοχώρας) 2ος Α Ομίλου – 2ος Β Ομίλου (3η Θέση GOLDEN CUP)
12:00 (Σοχώρας) 2ος Α Ομίλου – 2ος Β Ομίλου (3η Θέση GOLDEN CUP)
12:00 (Καλογεράκη) 2ος Α Ομίλου – 2ος Β Ομίλου (3η Θέση GOLDEN CUP)
13:00 (Γηπ. Γυπαετών) Νικητής 1ος ΑΒ – Νικητής 1ος ΓΔ (1η Θέση GOLDEN CUP)
13:30 (Αρμένων) 1ος Α Ομίλου – 1ος Β Ομίλου (1η Θέση GOLDEN CUP)
13:30 (Σοχώρας) 1ος Α Ομίλου – 1ος Β Ομίλου (1η Θέση GOLDEN CUP)
13:30 (Σοχώρας) 1ος Α Ομίλου – 1ος Β Ομίλου (1η Θέση GOLDEN CUP)
13:30 (Καλογεράκη) 1ος Α Ομίλου – 1ος Β Ομίλου (1η Θέση GOLDEN CUP)
15:00 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΓΗΠΕΔΟ (Σοχώρας)