Ο Δήμος Ρεθύμνης ενημερώνει τους συμπολίτες ότι αύριο Παρασκευή 11 Νοεμβρίου οι υπηρεσίες του Δημοτολογίου και του Ληξιαρχείου όπως και οι υπηρεσίες που φιλοξενούνταν στο κτίριο του ΚΑΠΗ στην οδό Μοάτσου, θα υπολειτουργούν λόγω μεταφοράς τους στο κεντρικό Δημαρχείο.
“Παρακαλούμε τους συμπολίτες να απευθύνονται στις συγκεκριμένες υπηρεσίες μόνον για επείγοντα θέματα και να αποφύγουν τις πρωϊνές ώρες οι οποίες θα διατεθούν στην οργάνωση των γραφείων και τη ρύθμιση των τεχνολογικών συστημάτων (σύνδεση Η/Υ, τηλεφωνικών γραμμών κλπ). Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση”αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση .
Σε χαμηλά επίπεδα παραμένει η κτηματογράφηση στον νομό Ρεθύμνου
Και ενώ τα χρονικά περιθώρια στενεύουν, καθώς στις 30 Νοεμβρίου λήγει η παράταση που έχει δοθεί από το αρμόδιο υπουργείο...