Τελευταία μέρα υποβολής φορολογικών δηλώσεων σήμερα και αγανακτισμένοι δηλώνουν οι λογιστές του Ρεθύμνου αφού στην προσπάθεια τους να υποβάλλουν εκκρεμείς δηλώσεις πελατών τους κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό καθώς δεν λειτουργεί η πλατφόρμα με αποτέλεσμα να είναι αδύνατη η υποβολή.
Το προβλημα βέβαια είναι πανελλαδικό με φοροτεχνικούς και λογιστές να ζητούν από το Υπουργείο Οικονομικών παράταση της προθεσμίας υποβολής ώστε να διεκπεραιωθεί ο μεγάλος όγκος εκκρεμών φορολογικών δηλώσεων και να μην επιβληθεί πρόστιμο στους φορολογούμενους.
Μέχρι στιγμή ο υπουργός Οικονομικών δεν έχει ανταποκριθεί στο αίτημα γεγονός που προκαλεί έντονη δυσαρέσκεια τόσο στα λογιστικά γραφεία όσο και στους φορολογούμενους των οποίων εκκρεμεί η υποβολή δήλωσης.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...