Προσωρινά κρατούμενος κρίθηκε ο 33χρονος που κατηγορείται για την υπόθεση βιασμού 32χρονης στα Ανώγεια. Ο νεαρός άνδρας εμφανίστηκε σήμερα ενώπιον του ανακριτή προκειμένου να απολογηθεί. Έπειτα από μία πολύωρη διαδικασία, ο 33χρονος κρίθηκε προφυλακιστέος με τη σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα και ανακριτή. Κατά πληροφορίες θα μεταφερθεί στις φυλακές της Τρίπολης.
Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης κηρύχθηκαν και οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης και Πλατάνου του Δήμου Αμαρίου
Στην έκδοση νέας απόφασης με την οποία κηρύσσονται σε καθεστώς έκτακτης ανάγκης πολιτικής προστασίαςκαι οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης (Νίθαυρη –...