Μια καταπράσινη κυκλική διαδρομή σε μονοπάτια και χωματόδρομους παραδοσιακών χωριών των κυπαρισσιών του Αποκόρωνα θα έχουν την ευκαιρία να πάνε για να δουν από κοντά οι συμμετέχοντες στην εκδρομή που διοργανώνει ο ρεθεμνιώτικος ορειβατικός σύλλογος γι’ αυτή την Κυριακή στις 8 Ιανουαρίου.
Προορισμός τους είναι οι περιοχές Βαφές, Τζιτζιφές και Φρες με επιστροφές στο χωριό Βαφέ.
Οι πεζοπόροι-ορειβάτες θα έχουν την ευκαιρία να περπατήσουν στους πρόποδες των Λευκών Ορέων. Μάλιστα πρόκειται για μία διαδρομή που είναι κατάλληλη και για τους μικρούς πεζοπόρους.
Πορεία: Β.Δ. : 1, Ω.Π.: 5. Αρχηγός αποστολής: Αλεξάνδρα Κανελλάκη με τηλέφωνο επικοινωνίας το 6978303189. Οι ώρες επικοινωνίας είναι από τις 8:00πμ.
Επιστροφή Ηλία Χνάρη στο Πέραμα
Τη μικρή διαδρομή, Μελιδόνι - Πέραμα θα κάνει ο Ηλίας Χνάρης. Ο έμπειρος αμυντικός μέσος επιστρέφει έναν χρόνο μετά, στον...