Με λύρα, μαντινάδες και παραδοσιακά κάλαντα ευχήθηκαν Καλή Χρονιά στον Δήμαρχο Ρεθύμνης Γιώργη Μαρινάκη οι χορωδοί φαντάροι του 547 Τ.Π. με επικεφαλής την Επιλοχία κ. Κοντούλη Ελένη.
Ο Δήμαρχος υποδέχθηκε θερμά τους στρατιώτες της 5ης Αερομεταφερόμενης Ταξιαρχίας και στη διάρκεια της φιλοξενίας τους στο γραφείο του, μοιράστηκαν ζεστές ανθρώπινες στιγμές, σκέψεις, εμπειρίες και εγκάρδιες ευχές για τη Νέα Χρονιά.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...