“Έπεσε ” η πλατφόρμα υποβολής αντιρρήσεων για τους δασικούς χάρτες με αποτέλεσμα από νωρίς το πρωί να μην μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να καταθέσουν τις ενστάσεις τους.Τ σύστημα αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα με αποτέλεσμα την αδυναμία υποβολής αντιρρήσεων αλλά ακόμα και την αδυναμία θέασης των αναρτημένων δασικών χαρτών από τους ενδιαφερόμενους και ενώ η σχετική προθεσμία εκπνέει σε λίγη ώρα.
Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης κηρύχθηκαν και οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης και Πλατάνου του Δήμου Αμαρίου
Στην έκδοση νέας απόφασης με την οποία κηρύσσονται σε καθεστώς έκτακτης ανάγκης πολιτικής προστασίαςκαι οι Δημοτικές Κοινότητες Νίθαυρης (Νίθαυρη –...