Μία πρόκριση για τις Νέες γυναίκες και έναν αποκλεισμό για τους Νέους άνδρες, βίωσαν τα τμήματα πόλο του ΝΟΡ.
Οι κοπέλες του Ναυτικού Ομίλου του Ρεθύμνου πέρασαν στη β’ φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος επικρατώντας του ΟΦΗ με 20-5. Προηγουμένως, είχαν ηττηθεί από τον ΝΟ Χανίων με 6-13. Πέρασαν όμως δεύτερες στη βαθμολογία.
Αντιθέτως, οι Νέοι άνδρες δεν τα κατάφεραν τερματίζοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας πίσω από ΝΟΧ και ΟΦΗ. Οι παίκτες του ΝΟΡ αρχικά έχασαν από τον ΟΦΗ με 15-7, έπειτα κέρδισαν την Ακαδημία Ηρακλείου με 7-14 αλλά ηττήθηκαν από τον ΝΟΧ με 18-5 σ’ ένα ματς που είχαν λιγοστές ελπίδες για κάτι πολύ-πολύ περισσότερο.
Επιστροφή Ηλία Χνάρη στο Πέραμα
Τη μικρή διαδρομή, Μελιδόνι - Πέραμα θα κάνει ο Ηλίας Χνάρης. Ο έμπειρος αμυντικός μέσος επιστρέφει έναν χρόνο μετά, στον...