26 °C Rethymno, GR
23/05/2022

Η ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΑΝΑΜΕΤΡΑΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ 17 ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

Στο «Σίτι» για ένα θετικό αποτέλεσμα

Στην Αθήνα βρίσκεται ήδη η αποστολή της Επισκοπής όπου σήμερα, ανήμερα της εθνικής επετείου θα προπονηθεί για τελευταία φορά ενόψει του αυριανού αγώνα κόντρα στο Αιγάλεω.
Η αναμέτρηση που θα διεξαχθεί στο «Σίτι» θα μεταδοθεί ζωντανά από την δημόσια τηλεόραση και συγκεκριμένα από την ΕΡΤ3.

«Εκτός» ο Μπαρμπόσα
Ένα πρόβλημα της τελευταίας στιγμής άφησε τον Μπαρμπόσα πίσω κι έτσι για άλλη μια φορά, οι Ρεθεμνιώτες θα παραταχθούν με λιγότερη δύναμη παικτών απ’ όση διαθέτουν.
Δεν είναι η πρώτη φορά όπου παρουσιάζεται μία απουσία της τελευταίας στιγμής. Όλη η χρονιά άλλωστε έχει στιγματιστεί από τέτοιες απουσίες…
Στην Γλυφάδα και στο ξενοδοχείο όπου έχει καταλύσει η αποστολη της Επισκοπής βρίσκονται 17 ποδοσφαιριστές κι αυτοί είναι: Καλογεράκης, Ψαρράς, Καλαντζής, Ανδρικόπουλος, Καραγιάννης, Τριντάντε, Τασιούλης, Γκονζάλβες, Πολυχρόνης, Εμπόι, Σουμπασάκης, Κουκούλης, Σκόνδρας, Τσάβος, Νοικοκυράκης, Σταθόπουλος και Νταρζίσιο.
Οι «γυπαετοί» αποσκοπούν για άλλη μια φορά σ’ ένα θετικό αποτέλεσμα και κόντρα σε μία ομάδα όπου έχει ποιότητα και φυσικά είναι γνωστή για το πάθος με το οποίο αγωνίζεται σε κάθε ματς, ένα παραπάνω στα εντός έδρας.
Η αναμέτρηση στο ΔΑΚ Γάλλου άλλωστε ήταν μνημειώδης για τις ωραίες φάσεις που είχε σ’ ένα πολύ βαρύ γήπεδο όπου τότε, οι δύο μονομάχοι είχαν σταματήσει στο 1-1.

Το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής
Σάββατο 26 Μαρτίου
14:45 Αιγάλεω-Επισκοπή (ΕΡΤ3)
Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου). Βοηθοί: Στεφανής (Καρδίτσας) – Θανασιάς (Ηπείρου). 4ος διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής). Παρατηρητής: Συμεωνίδας (Σάμου).

Κυριακή 27 Μαρτίου
13:45 Ηρόδοτος-Ρόδος
Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής). Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών) – Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής). 4ος διαιτητής: Δραγάτης (Αν. Αττικής). Παρατηρητής: Τεβεκέλης (Μακεδονίας).

14:45 Καλλιθέα-Κηφισιά (ΕΡΤ3)
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). Βοηθοί: Ψάρρης (Ζακύνθου) – Παπαδάκης (Ηρακλείου). 4ος διαιτητής: Βεργέτης Χρ. (Αρκαδίας). Παρατηρητής: Λαμπαδαρίου (Πειραιά).

14:45 Ζάκυνθος-Καλαμάτα
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Αρτας). Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου) – Τριανταφύλλου (Αρκαδίας). 4ος διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας). Παρατηρητής: Σταθόπουλος (Ηλείας).

14:45 Χανιά-Παναθηναϊκός Β
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας). Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας) – Βεργέτης (Αργολίδας). 4ος διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας). Παρατηρητής: Δροσινός (Χαλκιδικής).

14:45 Διαγόρας-Καραϊσκάκης
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών). Βοηθοί: Κολλιάκος (Αθηνών) – Μπαλτάς (Αχαΐας). 4ος διαιτητής: Στάμος (Ηλείας). Παρατηρητής: Μαργαρίτη (Ευβοίας).

14:45 Αστέρας Βλαχιώτη-Εργοτέλης
Διαιτητής: Φίτσας (Πρέβεζας/Λευκάδας). Βοηθοί: Παγουρτζής – Γεωργακόπουλος (Πειραιά). 4ος διαιτητής: Ρηγόπουλος (Ηλείας). Παρατηρητής: Μπερσής (Αρκαδίας).