Τη δικιά της γιορτή θα πραγματοποιήσει σήμερα το απόγευμα, στο «Μελίνα Μερκούρη», η RE.KAL. Η ρεθυμνιώτικη ομάδα ποδοσφαίρου σάλας διοργανώνει μία σειρά από εκδηλώσεις, που θα ξεκινήσουν στις 17:00 και θα ολοκληρωθούν μετά από περίπου τέσσερις ώρες.
Η χρονιά που ολοκληρώθηκε ήταν άκρως επιτυχημένη για τη RE.KAL., καθώς πέτυχε τον αρχικό της στόχο που δεν ήταν άλλος από την επιστροφή στην Α’ Eθνική. Επίσης, έδωσε το «παρών» στο φάιναλ-4 του κυπέλλου, για πρώτη φορά στην ιστορίας της και παρουσία των κορυφαίων συλλόγων της χώρας στο συγκεκριμένο άθλημα.
Ο «χορός» των εκδηλώσεων θα ξεκινήσει με το παιχνίδι υποδομών (17:00, παιδιά γεν. 2001-02) ανάμεσα σε RE.KAL και Αστέρα. Στις 17:40 η «σκυτάλη» θα περάσει στα παιδιά γεννηθέντα 2003-04 και στις 18:60 σε αυτά του 2005-06.
Στη συνέχεια, στις 19:00 θα λάβει χώρα ένας αγώνας επίδειξης ανάμεσα στις ανδρικές ομάδες της RE.KAL και του Αστέρα. Στα πλαίσια της σημερινής εκδήλωσης, οι άνθρωποι της ομάδας έχουν προγραμματίσει και μία σειρά από χάπενιγκς αλλά και λαχειοφόρο αγορά. Τέλος, μετά τις 20:00 θα γίνει η απονομή του κυπέλλου για την άνοδο της ρεθυμνιώτικης ομάδας στην Α’ εθνική.