Στο Ρέθυμνο βρίσκεται αυτή την ώρα ο υποψήφιος για την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ Χάρης Δούκας.
Ο δήμαρχος Αθηναίων μιλά σε φίλους και στελέχη του κόμματος στο καφέ Bankery. Στη συνάντηση παραβρίσκεται εκ μέρους της ΝΕ Ρεθύμνου ο αναπληρωτής γραμματέας Μιχάλης Σαρρής και η Ανδριαννή Βαονάκη ,οι πρώην υποψήφιες στις τελευταίες εθνικές εκλογές Ελευθερία Μιχάλα Κασσάνδρα Κοτζανάκη , οι αντιδήμαρχοι Άννα Ελευθεριάδου -Γκίκα, ο Άγγελος Μαλάς και ο Νεκτάριος Παπαδογιάννης αλλά και φίλοι του κόμματος .
” Έχουμε μπροστά μας μια κρίσιμη διαδικασία. Στις 6 του Οκτώβρη έχουμε εκλογές στο ΠΑΣΟΚ ΚΙΝΑΛ. Δεν είναι απλώς μια κάλπη για ένα κόμμα αλλά είναι μια καλπη με εθνικά χαρακτηριστικά, Μια κάλπη που θα κρίνει το μέλλον του χώρου προφανώς αλλά και της χώρας” είπε μεταξύ άλλων ο κ Δούκας. Τον κ Δούκα συνόδευε η πρώην βουλευτής του ΠΑΣΟΚ,