14 °C Rethymno, GR
01/12/2022

ΑΞΙΟΠΡΟΣΕΚΤΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΕΡΙΝΟ ΑΓΩΝΑ

Σε καλή αγωνιστική κατάσταση ο ΝΟΡ

Μια σειρά από καλές ατομικές επιδόσεις και αποτέλεσματα που θα τους βοηθήσουν στους αμέσως επόμενους αγώνες σημείωσαν 22 παιδιά κολυμβητές και κολυμβήτριες του ΝΟΡ.
Συγκεκριμένα, επρόκειτο για τον δεύτερο αγώνα της θερινής περιόδου όπου είχαμε 3 χρυσά, 3 ασημένια και 4 χάλκινα.
Στο 100μ. στο ύπτιο είχαμε τρία κορίτσια να γεμίζουν το βάθρο των νικητριών με τις Κατερίνα Δερεδάκη στην 1η θέση, τη Μελίνα Μανιουδάκη που αγωνίζεται με το σκουφάκι του Άρη στη 2η και την Ευαγγελία Μυριοκεφαλιτάκη στην 3η. Στα αγόρια, στο ίδιο αγώνισμα και στυλ, ο Δημήτρης Σηφάκης ήρθε 4ος χάνοντας για λίγο το χάλκινο μετάλλιο.
Αυτό το μετάλλιο ωστόσο το πήρε η Κατερίνα Δερεδάκη στα 100μ. πεταλούδα. Στο ίδιο αγώνισμα και στυλ στα αγόρια, είχαμε δύο ακόμη επιτυχίες με τον Χένρυ Κόουλμαν να κατακτά το ασημένιο μετάλλιο και πίσω του με το χάλκινο να έρχεται ο Αλεσάντρο Σούλα.
Χρυσό μετάλλιο πάντως είχαμε από ένα ακόμα κορίτσι, τη Μελίνα Μανιουδάκη που ήταν πολύ γρήγορη στα 50μ. στο ύπτιο.
Στα 50μ. ελεύθερο είχαμε την 3η θέση της Παναγιώτας Ζωιδάκη. Άλλο ένα χρυσό ήταν αυτό της Μελίνα Μανιουδάκη στα 50μ. ύπτιο ενώ το ίδιο μετάλλιο έλαβε η Αλεξάνδρα Καπετανάκη όπως και ο Δημήτρης Σηφάκης στα 200μ στο ύπτιο με τη Θεανώ Μοναχού να κάνει ανάλογη προσπάθεια φτάνοντας στη 2η θέση.
Πλέον, οι κολυμβητές προετοιμάζονται για την Α’ φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος που θα γίνει στα Χανιά στις 24-26 Ιουνίου. Το δε διήμερο 24-25 Ιουνίου και πάλι στα Χανιά, θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα των προαγωνιστικών.

Τα αποτελέσματα:
50μ. Πεταλούδα
11ος Αλεσάντρο Σούλα
13ος Χένρυ Κόουλμαν
17ος Μάρκος Καρυστιανός
15η Παναγιώτα Ζωιδάκη
17η Ελευθερία Καφφάτου
20ή Ναταλία Μυριοκεφαλιτάκη

400μ. Ελεύθερο
5η Αναστασία Διακουμάκου

100μ. Ύπτιο
4ος Δημήτρης Σηφάκης
6ος Εμμανουήλ Δαμανάκης
1η Κατερίνα Δερεδάκη
2η Μελίνα Μανιουδάκη (Άρης)
3η Ευαγγελία Μυριοκεφαλιτάκη
6η Θεανώ Μοναχού
7η Αλεξάνδρα Καπετανάκη
9η Ναταλία Μυριοκεφαλιτάκη

100μ. Πρόσθιο
9ος Ιωάννης Σαριδάκης
6η Ραφαέλλα Μαφουδάκη

100μ. Ελεύθερο
10ος Ορέστης Βαφειαδάκης
14ος Χένρυ Κόουλμαν
18ος Αλεσάντρο Σούλα
22ος Δημήτρης Φυρφίρης
27ος Γρηγόρης Πολάκης
28ος Μάρκος καρυστιανός
29ος Εμμανουήλ Δαμανάκης
6η Δέσποινα Κωστάκη (Άρης)
15η Ελευθερία Καφφάτου
17η Κατερίνα Δερεδάκη
19η Ευαγγελία Μυριοκεφαλιτάκη
22η Παναγιώτα Ζωιδάκη
24η Μαρία Γαλανομάτη

200μ. Μικτή Ατομική
8η Θεανώ Μοναχού
6ος Ορέστης Βαφειαδάκης
7ος Ιωάννης Σαριδάκης

200μ. Ελεύθερο
4η Δέσποινα Κωστάκη (Άρης)
10η Ευαγγελία Μυριοκεφαλιτάκη
15η Θεανώ Μοναχού
20ή Αναστασία Διακουμάκου
8ος Ορέστης Βαφειαδάκης
13ος Χένρυ Κόουλμαν
22ος Δημήτρης Φυρφίρης

50μ. Πρόσθιο
9η Ραφαέλλα Μαφουδάκη
9ος Ιωάννης Σαριδάκης
12ος Γρηγόρης Πολάκης

100μ. Πεταλούδα
3η Κατερίνα Δερεδάκη
7η Ελευθερία Καφφάτου
2ος Χένρυ Κόουλμαν
3ος Αλεσάντρο Σούλα
4ος Μάρκος Καρυστιανός
7ος Ορέστης Βαφειαδάκης

50μ. Ύπτιο
1η Μελίνα Μανιουδάκη
5η Κατερίνα Δερεδάκη
7η Αλεξάνδρα Καπετανάκη
8η Ναταλία Μυριοκεφαλιτάκη
9η Μαρία Γαλανομάτη
10η Ευαγγελία Μυριοκεφαλιτάκη
7ος Δημήτρης Σηφάκης
11ος Εμμανουήλ Δαμανάκης

50μ. Ελεύθερο
3η Παναγιώτα Ζωιδάκη
4η Δέσποινα Κωστάκη (Άρης)
9η Ραφαέλλα Μαφουδάκη
10η Μαρία Γαλανομάτη
13η Ελευθερία Καφφάτου
10ος Ιωάννης Σαριδάκης
16ος Αλεσάντρο Σούλα
23ος Εμμανουήλ Δαμανάκης
25ος Μάρκος Καρυστιανός

200μ. Πρόσθιο
5ος Γρηγόρης Πολάκης

200μ. Ύπτιο
1η Αλεξάνδρα Καπετανάκη
2η Θεανώ Μοναχού
1ος Δημήτρης Σηφάκης
4ος Δημήτρης Φυρφίρης
800μ. Ελεύθερο
7η Αναστασία Διακουμάκου