Σε κρίσιμη κατάσταση νοσηλεύεται ένας 23 χρονος Ρεθεμνίωτης που τραυματίστηκε βαριά σε τροχαίο ατύχημα που σημειώθηκε τα ξημερώματα στον Πλατανιά. Ο 23 χρονος εκινείτο με τη μοτοσυκλέτα του με κατεύθυνση το Ρέθυμνο όταν υπό αδιευκρίνιστες συνθήκες έχασε τον έλεγχο της μοτοσυκλέτας εξετράπη της πορείας του και ανετράπη. Ο 23 χρονος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο Ρεθύμνου όμως λόγω της σοβαρότητας των τραυμάτων οι γιατροί έκριναν αναγκαία τη διακομιδή του σε νοσοκομείο του Ηρακλείου όπου παραμένει νοσηλευόμενος σε σοβαρή κατάσταση.
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...