Η πρώτη φετινή μεταγραφή για τον Ποσειδώνα είναι γεγονός. Ο Ραφαήλ Αποστολάκης από την Ένωση Ατσιποπούλου Πρινέ μεταπηδά στο Γεράνι μετά την εξαιρετική περσινή χρονιά που πραγματοποίησε στο Β’ τοπικό.
Ο νεαρός επιθετικός ολοκλήρωσε τη σεζόν με 23 τέρματα όντας πρώτος σκόρερ της κατηγορίας.
Ο Αποστολάκης έχει τη δυνατότητα πια, να δοκιμάσει σε κάτι αρκετά πιο δύσκολο και πιο απαιτητικό όπως είναι το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας και σε μια ομάδα που έχει μάθει να παίζει επιθετικά, όποια κι αν είναι η βαθμολογική της θέση.
Η σχετική ανακοίνωση από τους Γερανιώτες αναφέρει: “Το Δ.Σ. του Ποσειδώνα Γερανίου ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον νεαρό ταλαντούχο ποδοσφαιριστή Ραφαήλ Αποστολάκη από την ΕΑΠ. Η ομάδα μας καλωσορίζει τον Ραφαήλ στο Γεράνι και του εύχεται καλή αγωνιστική χρονιά με υγεία, ατομικές και ομαδικές επιτυχίες. Παράλληλα αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει θερμά το φίλο σωματείο της ΕΑΠ και προσωπικά τον Πρόεδρο της ομάδας κ. Νίκο Βερνάρδο για την συναίνεση στην παραχώρηση ενός “δικού” τους παιδιού το οποίο προέρχεται από τις ακαδημίες της”.
Ανανέωση με Σπανίδη, Χαϊτίδη και Ψαλιδάκη
Στο μεταξύ, οι “γαλάζιοι” είναι πολύ κοντά στο να αποκτήσουν τον Γιάννη Βασιλείου που αγωνιζόταν μέχρι πρότινος στον Αστέρα Ρεθύμνου ενώ ανακοίνωσαν ήδη ότι μαζί τους θα βρίσκονται και στην ερχόμενη σεζόν οι, Σπανίδης, Χαϊτίδης, Ψαλιδάκης. Τρία παιδιά που έχουν συνδέσει το όνομά τους με τις τελευταίες σεζόν του γερανιώτικου συλλόγου. Η επίσημη ανακοίνωση αναφέρει γι’ αυτούς:
“Το Δ.Σ. του Ποσειδώνα Γερανίου ανακοινώνει την επέκταση της συνεργασίας και για την επόμενη αγωνιστική περίοδο με τρεις ποδοσφαιριστές.
Την γαλάζια φανέλα θα φορούν και την νέα χρονιά οι Παναγιώτης Σπανίδης, Νίκος Χαϊτίδης και Δημήτρης Ψαλιδάκης.
Η ομάδα μας τους εύχεται καλή αγωνιστική σεζόν με υγεία, ατομικές και ομαδικές επιτυχίες”.