16 °C Rethymno, GR
05/12/2022

ΜΕ 26 ΜΕΛΗ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ Ο ΣΔΥΡ ΣΤΟ 4ο TRIMORE M.T. Rethymno | ISOMAN

Σπουδαία εκπροσώπηση του Ρεθύμνου

Με 26 δρομείς συμμετείχε ο ΣΔΥΡ στους πρόσφατους αγώνες του 4ου Trimore/Isoman, διοργάνωσε που έλαβε χώρα στο Ρέθυμνο. Οι προσπάθειες των αθλητών-τριών του ρεθεμνιώτικου συλλόγου ήταν πολύ μεγάλες και άκρως αξιοθαύμαστες αφού μιλάμε για ένα πολύ απαιτητικό τρίαθλο. Αν μάλιστα κρίνουμε από αυτή του Κώστα Τσουρδαλάκη που έλαβε μέρος στο μεγάλο αγώνισμα του Olympic Triathlon με 1500μ κολύμβηση, 40χλμ ποδηλασία και 10χλμ τρέξιμο, το αποτέλεσμα ήταν καταπληκτικό διανύοντας όλες αυτές τις αποστάσεις μέσα σε 2.43’54»!


Μεγάλες όμως ήταν και οι εμφανίσεις των Στέλιου Λαμπρινού, Λευτέρη Αντωνάκη, Κωνσταντίνου Ζησιμόπουλου και Γαβρίλη Συργιανόγλου στο μικρό τρίαθλο ιδίως για τις ηλικιακές τους κατηγορίες όπου κατέλαβαν, ο Αντωνάκης την 1η και οι Κ. Ζησιμόπουλος με τον Γαβριήλ Συργιανόγλου από δύο 2ες!
Επίσης, 2ος στη γενική κατηγορία στην απόσταση των 10χλμ αναδείχθηκε ο Θωμάς Παπαδάκης και 4ος ο Γιώργος Γκόλης.
Πρωτιά -και μάλιστα στη γενική των γυναικών- είχαμε για τη Μαρίτα Παπαβασιλείου στα 5 χιλιόμετρα!
Αναλυτικά όλες οι συμμετοχές του ΣΔΥΡ στη διοργάνωση:

Olympic Triathlon (κολύμπι: 1500μ, ποδήλατο: 40.000μ, τρέξιμο: 10.000μ)
Κώστας Τσουρδαλάκης 2:43:54

Half Olympic Triathlon (κολύμπι: 750μ, ποδήλατο: 20.000μ., τρέξιμο: 5000μ.)
Στέλιος Λαμπρινός 1:28:03
Λευτέρης Αντωνάκης 1:28:54 (1ος κατηγορίας)
Κωνσταντίνος Ζησιμόπουλος 1:37:14 (2ος κατηγορίας)
Γαβριήλ Συργιανόγλου 1:42:42 (2ος κατηγορίας)

10.000μ.
Θωμάς Παπαδάκης 35:16 (2ος γενικής)
Γιώργος Γκόλης 38:32 (4ος γενικής)
Απόστολος Νησωτάκης 43:55 (2ος κατηγορίας)
Αντώνης Βουλγαρέλης 45:07
Νίκος Αντωνακάκης 46:09
Γιώργος Βασιλάκης 48:47
Σταύρος Μεσονησανάκης 49:55
Νίκος Πάγκος 51:19
Παναγιώτα Τζανετάκου 51:36 (1η κατηγορίας)
Γιώργος Κρανιωτάκης 53:14
Κωνσταντίνος Καλλέργης 53:26
Χρυσή Παυλάκη 58:30
Γιώργος Ζωπιάκης 59:32 (2ος κατηγορίας)
Μαρία-Σοφία Γκάλλα 1:00:59 (2η κατηγορίας)

5000μ.
Μαρία Παπαβασιλείου 21:11 (1η γενικής)
Μάνος Πουλάκης 22:17 (3ος κατηγορίας)
Μάνος Περβολιανάκης 27:37
Βασιλική Λαναρίδου 28:37 (1η κατηγορίας)
Ανδρονίκη Βουλγαρέλη 32:07
Μαρία Καλογεράκη 33:19 (2η κατηγορίας)
Κώστας Τσουρδαλάκης 33:22
Κυριακή Χαρούδη 38:20 (3η κατηγορίας)
Ο σύλλογος του ΣΔΥΡ απέστειλε συγχαρητήρια σε όλες και σε όλους όσοι συμμετείχαν και φυσικά στα μέλη του τονίζοντας… «Μας γεμίσατε περηφάνια».