20 °C Rethymno, GR
07/10/2022

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΛΟ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΝ ΝΟΡ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ

«Σπριντ» από τον Πειραιά

Από το κολυμβητήριο του Πειραιά θα ξεκινήσουν τις φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις τα κορίτσια του ΝΟΡ. Ο Ναυτικός Όμιλος θα βουτήξει στις 8 Οκτωβρίου για το πρωτάθλημα της Α1 παίζοντας πρώτα απέναντι στον Εθνικό. Αμέσως μετά, αγωνίζεται κόντρα στο Περιστέρι στα Χανιά κι έπειτα ανεβαίνει στη Λάρισα…
Ο ΝΟΡ που συμμετέχει για 11η χρονιά στη μεγάλη κατηγορία θα επιδιώξει και φέτος να έχει μια αξιοπρόσεκτη πορεία όπου πρώτα θέλει να σωθεί γρήγορα κι από εκεί και πέρα, να κάνει ό,τι μπορεί για μια καλύτερη θέση προωθώντας για άλλη μια φορά τα δικά του κορίτσια.
Στο πρωτάθλημα ως γνωστό, συμμετέχουν 12 ομάδες και το πρωτάθλημα θα είναι 22 αγωνιστικές από δύο γύρους (11 αγωνιστικές ο καθένας).

Στη συνέχεια έχουμε τα πλέι οφ (θέσεις 1-6) και τα πλέι άουτ (θέσεις 9-12), που οδηγούν στην Α2 Εθνική Κατηγορία (11η και 12η).

Πρωτάθλημα γυναικών

1ος γύρος
1η αγωνιστική (8/10/22) / 12η (14/1/23)
Γλυφάδα – ΝΟ Βουλιαγμένης
ΠΑΟΚ – Άλιμος
Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου
Περιστέρι – Ολυμπιακός
ΝΟ Λάρισας – Πανιώνιος
ΝΕ Παρών – ΑΕΚ

2η αγωνιστική (15/10/22) / 13η (21/1/23)
Γλυφάδα – ΠΑΟΚ
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕΚ
Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών
Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας
ΝΟ Ρεθύμνου – Περιστέρι
Άλιμος – Εθνικός

3η αγωνιστική (22/10/22) / 14η (28/1/23)
ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός
ΑΕΚ – Πανιώνιος
Εθνικός – ΝΟ Γλυφάδας
Περιστέρι – Άλιμος
ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Ρεθύμνου

4η αγωνιστική (29/10/22) /15η (11/2/23)
Άλιμος – ΝΟ Λάρισας
Γλυφάδα – Περιστέρι
ΠΑΟΚ – Εθνικός
ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών

5η αγωνιστική (5/11/22) /16η (18/2/23)
ΝΕ Πατρών – Άλιμος
ΑΕΚ – ΝΟ Ρεθύμνου
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης
ΝΟ Λάρισας – Γλυφάδα

6η αγωνιστική (12/11/22) / 17η (25/2/23)
Άλιμος – ΑΕΚ
Γλυφάδα – ΝΕ Πατρών
ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας
Εθνικός – Περιστέρι
ΝΟ Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός
ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος

7η αγωνιστική (19/11/22) /18η (4/3/23)
ΝΟ Λάρισας – Εθνκός
ΝΕ Πατρών – ΠΑΟΚ
ΑΕΚ – Γλυφάδα
Πανιώνιος – Άλιμος
Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου
Περιστέρι – ΝΟ Βουλιαγμένη

8η αγωνιστική (3/12/22) /19η (18/3/23)
ΝΟ Βουλιαγμένη – ΝΟ Ρεθύμνου
Άλιμος – Ολυμπιακός
Γλυφάδα – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Εθνικός – ΝΕ Πατρών
Περιστέρι – ΝΟ Λάρισας

9η αγωνιστική (10/12/22) /20η (29/3/22)
ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Βουλιαγμένης
ΝΕ Πατρών – Περιστερι
ΝΟ Ρεθύμνου – Άλιμος
ΑΕΚ – Εθνικός
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Γλυφάδα

10η αγωνιστική (17/12/22) /21η (1/4/23)
Περιστερι – ΑΕΚ
ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών
ΝΟ Βουλιαγμένης – Άλιμος
Γλυφάδα – ΝΟ Ρεθύμνου
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Εθνικός – Πανιώνιος

11η αγωνιστική (7/1/23) /22η (12/4/23)
Ολυμπιακός – Εθνικός
Άλιμος – Γλυφάδα
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης
ΝΟ Ρεθύμνου – ΠΑΟΚ
ΑΕΚ – ΝΟ Λάρισας
Πανιώνιος – Περιστέρι