Σε τρεις ανανεώσεις ποδοσφαιριστών οι οποίοι θα καταβάλλουν κάθε δυνατή προσπάθεια προκειμένου ο σύλλογος να πορευτεί με την ανάλογη επιτυχία των τελευταίων ετών προχώρησε ο Τάλως Μελιδονίου. Πρόκειται για τον Θεοδωράκη, τον Μανώλη Στάρρα και τον Βαγγέλη Σωπασή, παιδια που που αποτελούν το παρόν και το μέλλον του συλλόγου Η ανακοίνωση που εξεδόθη και αναφέρει χαρακτηριστικά:
“Το ΔΣ του Τάλως Μελιδονίου ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τους ποδοσφαιριστές Θεοδωράκη Παναγιώτη, Σταρρά Μανόλη και Σωπασή Βαγγέλη.
Ο τελευταίος αν και είχε πολλές προτάσεις από ομάδες του Μυλοποτάμου αλλά και του Ρεθύμνου προτίμησε να παραμείνει στην ομάδας μας αναγνωρίζοντας την άριστη συνεργασία που υπάρχει τα τελευταία χρόνια, το πολύ καλό κλίμα αλλά και την συνέπεια της διοίκησης και ιδιαίτερα του προέδρου Σταρρά Κώστα με τον οποίο υπάρχει και προσωπική σχέση.
Η ομάδα μας τους καλωσορίζει και τους εύχεται καλή ποδοσφαιρική χρονιά με υγεία και επιτυχίες!”