Η 9η αγωνιστική είχε την τιμητική της στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου παλαιμάχων 8Χ8 ωστόσο δεν ήταν μόνο αυτή… Κι αυτό γιατί εκκρεμούσαν αγώνες από την 5η και την 6η αγωνιστική εκεί όπου το Platanos Tours και τα ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί πέτυχαν μεγάλες νίκες. Σχετικά με την τρέχουσα αγωνιστική τώρα, τα φαβορί επικράτησαν κι αυτά δεν ήταν άλλα από τον Εθνικό, την Αστυνομία, τα ΤΕΕ Ρεθύμνου και το Ξενοδοχείο Adele Beach με το τελευταίο να παίρνει το ματς άνευ αγώνα λόγω του ότι, ως γνωστό, τα ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου δεν κατεβαίνουν στους αγώνες.
Γεγονός είναι πάντως ότι, ο Εθνικός βρίσκεται στην κορυφή μαζί με την Αστυνομία με τη διαφορά ότι οι “μπλε” μετρούν ένα ματς λιγότερο.
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Παλαιμάχων ΟΦ Αρμένων- Αστυνομία ………….0-5
Ράδιο Μεγαλόνησος- Εθνικός ……………………………1-5
Platanos Tours – ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί …….2-6
ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου – Ξεν. Adele beach …..0-3 α.α
Ρεπό: Δικηγόροι
Για την 5η αγωνιστική:
Δικηγόροι – Platanos Tours ………………………….2-5
Για την 6η αγωνιστική:
ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί- ΣΥΝ.ΚΑ S/M …8-2
Η βαθμολογία
A/A Ομάδες ……………………Βαθμοί Ν-Ι-Η Γκολ
1. Εθνικός ………………………………………21 …7-0-0 ….31-7
2. Αστυνομία ………………………………..21 …7-0-1 ….27-9
3. ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί ….19 ….6-1-1 ….32-14
4. Ξενοδοχείο Adele beach …….19 ….5-1-3 ….22-21
5. Αλβανική Κοινότητα Ρεθ. ….. 13 …4-1-2 ….24-20
6. Platanos Tours …………………………13 ….4-1-3 ….27-21
7. ΣΥΝ.ΚΑ S/M ……………………………….9 ….3 0 4 …..13-19
8. Δικηγόροι ………………………………….6 ….2-0-5 ….16-20
9. Ράδιο Μεγαλόνησος ……………..6 ….2-0-6 …..14-22
10. Παλαίμαχοι ΟΦ Αρμένων …3 ….1-0-7 …..11-36
11. ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου …….0 ….0-0-8 …….2-25
Οι ομάδες που αγωνίστηκαν:
Παλαιμάχων ΟΦ Αρμένων- Αστυνομία 0-5
ΠΑΛ. ΟΦΑ: Μιχαηλίδης Ε., Γασπαράκης Ε., Δρουδάκης Ν., Ζακυνθινός Ι., Κολυβάκης Ι., Κολυβάκης Ν., Κολυβάκης Σ., Ορφανάκης Α., Καλησπεράκης Ι., Νικολακάκης Γ., Μπαστάκης Γ., Λεντζάκης Κ., Δρουδάκης Γ., Καλλέργης Α., και Χατζησπύρος Γ.
ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ: Αλεξάκης Ι., Γαμβρέλας Γ., Εύδογλου Α., Καραπιδάκης Ε., Κυλάφης Φ., Σπυράκης Μ., Φραγκούλης Γ., Λιαδάκης Ν., Βρουλιδάκης Α. και Βρουλιδάκης Ε.
Ράδιο Μεγαλόνησος- Εθνικός 1-5
Ρ/Δ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ: Τρουλινός Ο., Αντουράκης Ν., Βαρδάκης Η., Δεβεράκης Δ., Δρίτσας Ε., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Μπαλαράς Γ., Σπανουδάκης Α., Στάμνας Α., Τσιαϊρης Σ., Φουρναράκης Γ. και Ψωμάς Α.Θ.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Δατσέρης Ν., Αλεξάκης Γ., Γκούτζος Ν., Κλάδος Α., Λεκάκης Ν., Ξενικάκης Φ., Νικηφόρος Σ., Ρίστα Ε., Σκουλουφιανάκης Ι., Τριποδιανός Α., Τζαγκαράκης Λ., Τσουπάκης Α. και Τσουρής Ε.
Platanos Tours – ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 2-6
PLATANOS TOURS: Χόμπης Χ., Ανυφαντάκης Ν., Βουρβαχάκης Ι., Βουτσάς Ε., Δελήμπασης Χ., Κλάδος Π., Σκέρλος Λ., Γαγάνης Ε., Μπαξεβάνης Θ., Velkov I., και Ξυνομηλάκης Σ..
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Κουτσάκης Α., Αλεξανδρής Δ., Δρουδάκης Γ., Δρυγιαννάκης Ι.Α., Κυριακόπουλος Ν., Μαθιουδάκης Σ., Μαριόλος Κ., Όθωνας Μ., Οικονομάκης Ι., Παπαγιαννάκης Ε., Πασπαράκης Μ., Συμεωνίδης Κ. και Ψυχαράκης Ε..
Η επόμενη (10η) αγωνιστική
Δευτέρα 29 Μαΐου, 21:30
Γηπ. Αρμένων: ΣΥΝ.ΚΑ S/M – Παλαιμάχων ΟΦ Αρμένων
Γηπ. Μισιρίων: Δικηγόροι – Ράδιο Μεγαλόνησος
Γηπ. Σοχώρας: Αστυνομία – Platanos Tours
Γηπ. Σοχώρας: Εθνικός – ΤΕΕ Ρεθύμνου -/Μηχανικοί